Orman İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda orman ile ilgili ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vererek ormanların önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ormanlar bir ülke için en değerli doğal kaynaklardır. Orman demek temiz bir çevre ve canlılar için yaşam alanı demektir. Ayrıca ormanlar sağladıkları pek çok fayda ile de toplumlar için büyük önem taşımaktadırlar.

Bir ülkenin doğal kaynaklar açısından zengin olması o toplumun ormanları ile doğrudan ilgilidir. Gelişmiş toplumlar ağaca ve ormanlara değer vererek yeşili korumaya çalışırlar. Ancak bir toplumda çeşitli rantlar sağlamak amacıyla ormanlar kesiliyor ve yeşil alanlar yok ediliyorsa bu o toplum için çok büyük bir tehlikedir. Ormanlar görüntülerinin güzelliği dışında insan dışındaki diğer canlılar için de yaşam alanıdırlar.

Çevresini korumak ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak isteyen toplumlar öncelikle ormanlarını korumalı ve onları her türlü tehlikeden korumalıdır. Unutmamak gerekir ki gelecek nesillere bırakılacak olan en güzel miras yeşil ve temiz bir çevredir.

Orman Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

5 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.