Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Orman Haftası İle İlgili Bilgi

Orman Haftası İle İlgili Bilgi hakkında bilgi kısaca.

Orman, yeşil bir alan halinde gözüken ve ağaçlarla kaplanmış geniş alana verilen isimdi. Pek çok farklı türde bitki ve hayvana ev sahipliği yapan orman başlı başına bir dünyadır. Her sene 21 ve 26 Mart günleri arası orman haftası olarak kutlanır.

Ormanlar dünyamızın akciğerleridir. Ayrıca insanlara dinginlik ve huzur verir. Ormanlara fazla zarar vermeden endüstriyel amaçlı ormanlardan kapı, masa, kitap, defter gibi pek çok araç ve gereç de yaparız.

Radyo, televizyon ve yazılı basında orman haftası ile ilgili etkinlikler ve programlar düzenlenir. Ormanın ülke ekonomisindeki yeri ve ormanların değeri hakkında bilinçlendirme bu programların temel konusudur. Ormanların faydası saymakla bitmez. Sel oluşumunu engeller, süs görevi görür, iklimi düzenler, oksijen sağlar ve daha bir sürü görevi vardır. Ormanları korumak için topluma temiz çevre bilinci yerleştirilmelidir. Çevremizde ağaçlandırma çalışmaları sürdürülmektedir. Özellikle öğrenciler buna katılım sağlamalıdır. Türkiye’nin çölleşmesini engellemeye çalışan vakıfların en başında TEMA gelir. Bu vakıf hakkında öğrenciler bilinçlendirilmelidir.

orman1

Orman Haftası İle İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz