Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Örgün Eğitim Kurumları ile Yaygın Eğitim Kurumları Arasındaki Farkları Örnek Vererek Açıklayınız.

Aşağıda örgün eğitim kurumları ile yaygın eğitim kurumları arasındaki farkları örnek vererek açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Eğitim iki türlü olarak toplumda karşılığını bulmaktadır. Bunlar örgün eğitim ve yaygın eğitim olarak bilinmektedir. Toplumun gelişmesi ve kalkınması için örgün ve yaygın eğitim anlayışlarının ikisinin de planlı olarak gerçekleşmesi gerekir. Toplumda eğitim anlayışı ana eksen olarak devlet eliyle yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim ile ilgili çalışmaları yürütmektedir.

Örgün eğitim, kurumsal olarak verilen, planlı, programlı, kadrolu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kamusal olarak ve özel olarak verilmektedir.

Yaygın eğitim ise bir şekilde örgün eğitimin dışında kalmış ama yine de eksikliklerini tamamlayarak toplumda yer edinmek isteyen kişilerin kendini gerçekleştirmesi için gerekli olan eğitimdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yelda dedi ki:

    selamun aleyküm siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler Örgün Eğitim Kurumları ile Yaygın Eğitim Kurumları Arasındaki Farkları Örnek Vererek Açıklayınız. Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

Yorum Yaz