Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2021

Online Okul Alışverişi Zirve Yaptı

İnternetten okul alışverişlerinde ciddi yükseliş

Okulların açılmasına bir hafta kaldı. Öğrenciler beğendikleri ürünlerin veliler ise hem kaliteli hem de uygun fiyata olan malzemelerin peşinde. Hal böyle olunca alışverişimizi nereden yapabiliriz diye düşünen veliler son olarak internet üzerinden yapılan sanal alışverişleri tercih etmeye başladı.

Hayatımızın her alanında olduğu gibi artık alışveriş için de kullandığımız en etkili yol internet olmaya başladı. Çünkü internet sayesinde hem pek çok ürüne kolayca ulaşabiliyor hem de mağaza mağaza gezmeden tüm ürün ve fiyatları görmek mümkün olabiliyor. İnternet üzerinden incelemesini yapan veli bütçesine en uygun ürünü seçerek alışverişini tamamlıyor.

Yapılan araştırmalar internet üzerinden yapılan e okul alışverişlerinde bu yıl geçen yıla oranla % 250 artışın olduğunu gösteriyor. İnternetten yapılan okul alışverişlerinin % 23’ünü çantalar, 19’unu defterler, 18’ini boyalar, 16′ sını kalemler ve 9’unu da suluklar oluşturuyor.

Okul alışverişini internetten yapan bölgelerin başında Marmara ve İç Anadolu Bölgesi geliyor. En çok tercih edilen ürünlerin fiyat aralığı ise 15-35 TL.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz