Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Onlar da İnsandı Kitap özeti Cengiz Dağcı

Bu sayfamızda Cengiz Dağcı Onlar da İnsandı kitap özeti hakkında bilgi vererek Cengiz Cağcı kimdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bekir, Kızıltaş Köyünde hayatını devam ettiren bir çiftçi ailesinin reisidir. Bekir’in Esma adlı bir karısı ve Ayşe adlı da bir kızı bulunmaktadır. Aile sorunlardan uzak mutlu bir hayat sürmektedir. Bekir’in bir de Macik adlı bir ineği vardır. Bekir’in kızı Ayşe, Seyid Ali’nin oğlu Remzi’ye aşıktır ve Remzi de onu sevmektedir. Bekir ise kızının bir gün evlenip gideceğini düşündükçe efkârlanmaktadır. Bir gün Ayşe ve Remzi bir yerde buluşup konuşurlar ve Ayşe’nin içine garip bir his doğar.

Bir gün Bekir evinin karşısında biri yaşlı, biri genç iki adam görür. Bu adamlar Bekir’e Rus olduklarını ve işe ihtiyaçlarını olduklarını söyleyerek yalvarırlar. Bekir adamlara acıyarak onları işe alır. Yaşlı olan adama Bekir Kala Mala adını verir. Gencin ismi de İvan’dır. Bu adamlar köye geldikten sonra Bekir ve ailesinin başına türlü felaketler gelir fakat Bekir adamlara acıdığından onları işten çıkaramaz. Sonunda onlar yüzünden ülkelerinden sürgün edilirler.

Onlar da İnsandı Özet Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Asdf dedi ki:

    En sacma ozet

Yorum Yaz