Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Ölümden Sonra Yaşam Olmasaydı Dünya Hayatı Nasıl Olurdu

İslam inancına göre her insana biçilmiş bir ömür vardır ve insanların ömrü bittiği zaman yaşamı son bulur. Yaşamı son bulan insanların ise ahirete gideceğine inanılır. Farklı dini inançlara göre bu durum böyle olmayabilir, fakat islam inancına göre bu durumun böyle olduğu kabul edilir. İnsanların ahiretteki durumu, bu hayattaki hareketleri ile doğru orantılıdır. Bu yüzden insanlar ahirete gideceklerine inandıkları için sahip oldukları ömürlerinde de hareketlerine dikkat ederler. Peki ölümden sonra yaşam olmasaydı hayat nasıl olurdu? Ahiret kavramına inanılmasının bu hayata olan etkileri neler olabilir? Bu soruların cevabına ve daha fazlasına her insanın ihtiyacı olduğunu düşünerek hazırladığımız bu yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

İnsanlar ahirete gideceklerine inandıkları için bu hayatta davranışlarına ve sözlerine özen gösterirler. Eğer ahiret inancı olmasaydı dünya kaosa döner ve insanlar kötü davranışlar sergilemekten kaçınmazlardı.  Ahiret inancının olması demek insanların hareketlerine çeki düzen vermesi anlamına gelmektedir. Çünkü insanlar bu hayatta yapmış oldukları davranışlardan ahirette sorumlu tutulurlar. İyi insanların ahirette ödüllendirileceği, kötü insanların ise ahirette cezalandırılacağı kabul edilir. Bu durum da insanları kötülükten uzaklaştırır.

Ahiret inancının olmaması demek, insanların sürekli olarak birbirleri ile problem yaşamasına yol açması demektir. Bu yüzden ahiret inancı hem insan ilişkilerini hem de toplumun huzurunu korumaktadır. Bu yüzden ahiret inancı, bir inançtan öte olarak bu hayatı da etkilemektedir.

Ölümden Sonra Yaşam Olmasaydı Dünya Hayatı Nasıl Olurdu Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. insan dedi ki:

  Cok kötü olurdu

 2. canan dedi ki:

  süperdi teşekkürler

 3. Birisi işte dedi ki:

  Ahiret olmasaydı dünya dengesi bozulurdu herkesin canı ne istiyorsa onu yapardı

  1. rana dedi ki:

   olabilir yani.

 4. İsimsiz dedi ki:

  Ahiret olmasaydı dünya dengesi bozulurdu herkesin canı ne istiyorsa onu yapardı

Yorum Yaz