Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2022

Okumanın Önemi İle İlgili Yazı

Bu yazımızda okumanın önemi ile ilgili yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Okumak, nefes almak gibidir. Okudukça hayatta kalırsın. Bilginin gücü insanı yaşatır. Okumak, özgür olmaktır. Kendi kararlarını kendin alman, bin bilsen de bir bilene koşmaktır. Kitaplara sarılmaktır. Okumak ister örgün eğitim olsun ister kütüphane kitapları olsun insanı yüceltir. Yücelen insan aslında ne kadar cahil olduğunu anlayarak küçülür.

Kendi dünyanızı inşa etmek istiyorsanız, okumalısınız. Öyle ya da böyle bir şekilde bilgiye ulaşmak zorundasınız. Bilim ve teknolojinin gelişmesiyle okuma şekilleri de değişti. Kitap kokusu almak isteyenler kitapları terk etmese de bazı durumlarda tabletlerden, elektronik kitaplardan bu ihtiyaç giderilmeye başlandı.

Okumak, bilgiye ulaşma gücüdür. Bu güç, herkese aynı oranda dağıtılmamıştır. Bazıları gerçekten okuyarak nefes alırken bazıları hobi olarak ve vakit geçirmek amaçlı okur. Her ne sebeple olursa olsun okumak, dünyanın en güzel eylemidir.

Farklı dünyaların kapılarını açan, açılmaz kilitleri tek seferde açan, geçilmez denizleri, tek kulaçta geçiren, çıkılmaz yangınlardan sağ salim çıkaran, bütün iç ve dış sarsıntılardan yara almadan kurtulmanızı sağlayan tek eylem okumaktır.

Bu nedenle ilimle uğraşan kişiler, eğitimciler, öğretmenler, hocalar, alimler hep değerli görülmüştür. Çünkü uğraştıkları şey gerçekten kutsaldır. Bir amacı olan okuma, insanı doğru yere götürür. Okumak bulaşıcı bir şeydir. Okursun ve çevren okuyanlarla dolar. Okumak yayılması gereken bir arzudur. Okumanın da yaşı yoktur.

Okumanın Önemi İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşlar
  ????

 2. Delila dedi ki:

  Kitabı önemi budur

 3. deniz dedi ki:

  super bir aciklama oldu tesekkurler

 4. bircan dedi ki:

  Teşekkür ederim MÖ

 5. Emre dedi ki:

  TEŞŞEKÜRLER EDERİM

   1. Zeynep dedi ki:

    Oan ne biçim bir isim

   2. Rüya dedi ki:

    çok iyi beğendim hazırlayanların eline sağlık, gerçekten yararlı oldu.

Yorum Yaz