Okumak Gıdadır Okuyan İnsan Bilen İnsandır Kompozisyon

simdi-kitap-okuma-zamani-h6918

İnsan beyni en güzel ve kalıcı olarak okuyarak öğrenir çünkü görerek yapılan öğrenme duyarak öğrenilen bilgilere göre daha kalıcıdır. Bu nedenle de okumak insanlar için önemli bir faaliyettir çünkü zihinleri okuyarak beslenir ve böylece düşünme ve muhakeme güçleri daha da artar.

simdi-kitap-okuma-zamani-h6918Okuyan insanlar diğer insanlardan bir adım öndedirler çünkü okuyan insanlar beyinlerinin gıdasını alırlar ve kendilerini, zihinlerini geliştirirler ve toplumda da bilen ve kültürlü insanlar olarak görülürler nitekim de öyledirler.

Okuyan insan bilen insandır çünkü bu insanlar sürekli okurlar ve sürekli okudukları için de hemen hemen her konu hakkında bilgi sahibi olurlar ve bu durumda insanların toplumda statüsü de yüksek olur.

Bu nedenle kitap okumak insanlara tamamen fayda sağlayan bir etkinliktir. Okuma sayesinde insanlar dünyadaki her konu ya da haber hakkında bilgi sahibi olurlar ve cahillik oranı fazlasıyla düşer. Bu nedenle de okumak gıdadır, okuyan insan bilen insandır sözü çok doğru bir sözdür.

Okumak Gıdadır Okuyan İnsan Bilen İnsandır Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Hemen Bizlere Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.