Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır

Çocuklarımıza Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları Nelerdir?

Çocuğunun kitap okuması her anne babanın isteği. Bu amaç uğrunda ne yapacağımızı şaşırıyor, bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Renkli kitaplar, resimli baskılar derken ev onlarca kitapla doluyor ve siz hala çocuğunuza kitap okutamıyorsanız bu yazı tam size göre. Peki çocuğumuzun kitap okumasını sağlayabilmek için ne yapmalıyız?

Bu sorunun cevabı en başta sizde yatıyor. Çocuğunuzun okuyabilmesi için öncelikle sizi okurken görmesi gerekiyor. Yani siz kitap okumuyorsanız çocuğunuzun da okumasını beklemeniz biraz boş bir uğraş gibi görünüyor. Çünkü yapılan araştırmalar çocukların anne babalarının davranışlarını örnek aldığını göstermektedir.

İkinci bir olmazsa olmaz çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kitapla tanıştırmak. Her ne kadar onlar çok küçük yaşlarda kitap okumayı bilmeseler de siz yatmadan önce onlara kitap okuyabilirsiniz.

Çocuklar kitap okumak konusunda asla şiddete ve baskıya uğramamalıdır. Tam tersi istenilen davranış gerçekleştiğinde çocuğa çikolata, şeker gibi ufak ödüller verilebilir. Bununla birlikte kitap okuyan çocuk onure edilerek bu davranışa devamlılık kazandırılabilir.

Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır Konusuyla İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781