Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2020

Okulların Açıldığı İlk Hafta 1. Sınıfa Başlayan Öğrencilerin Okula Uyum Sağlamaları İçin Hangi Faaliyetleri Yapabilirsiniz?

Bu yazımızda okulların açıldığı ilk hafta 1. sınıfa başlayan öğrencilerin okula uyum sağlamaları için hangi faaliyetleri yapabilirsiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Okulların açıldığı ilk hafta 1. sınıflar için uyum haftasıdır. Bu haftada okula yeni başlayan çocukların okul ortamına alışması amaçlanır. Bu nedenle dersler yapılmaz. Oyun odaklı planlamalar yapılır. Okulun kavramsal olarak anlatılması, anlaşılması ve nesnel olarak okul kavramının yaşanabilir olduğu anlatılmaya çalışılır.

Okulların açıldığı ilk hafta her çocuk için bir uyum haftasıdır. Fakat birinci sınıfların okul tecrübesi olmadığından okulun anlatılması ve anlaşılması gerekir. Bunun için planlamalar gezi ve oyun merkezli yapılmaktadır. Çocukların okula, sınıfa, arkadaşlarına, ortama ve öğretmenlerine alışması amaçlanmaktadır. Böylece uyum süreci iyi bir şekilde geçirilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Elul dedi ki:

  Aynen bizene

 2. Zeynep dedi ki:

  Çok güzel

 3. Yağmur dedi ki:

  çok güzel olmuş ben artık bu siteye gircem

  1. Edanur Sarıer. dedi ki:

   Aynen haklısın.

 4. Anonim dedi ki:

  Daha kısa yazın

 5. ELA dedi ki:

  teşekkür ederim, tam istediğim gibi, kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

 6. sıla inci dedi ki:

  bence bu uygun

 7. Gamze Akpınar dedi ki:

  Daha azı yokmuş, siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  1. Efe dedi ki:

   bizene kardeş

   1. Ffd dedi ki:

    Buzim okul degilse onemli degil

  2. Kitaplara Fısıldayan Adam ??? dedi ki:

   bizene bea

  3. nehir mutlu dedi ki:

   Madem en çalışkan kızaın o zaman neden fikir almak için buraya bakıyorsun ???

   😜😜

   1. Anonim dedi ki:

    O zaman bende kralicçe elizabet

Yorum Yaz