Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Okullarımızda Faaliyet Gösteren Bilinçli Tüketici Kulübünün Kuruluş Amaçları ve Çalışmaları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Aşağıda okullarımızda faaliyet gösteren bilinçli tüketici kulübünün kuruluş amaçları ve çalışmaları hakkında neler biliyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

Okullarımızda çocuklarımıza sosyal faaliyetler gerçekleştirilerek hayatın gerçekleri ve yönetim durumları aktarılmaktadır. Bunun için okullarda kulüpler kurulmaktadır. Çeşitli alanlarda kurulan kulüpler çocukların ilgi alanlarına göre şekillenmektedir. Bununla beraber herkesin öğrenmesi gereken kulüp çalışmaları da bulunmaktadır.

Okullarımızda faaliyet gösteren bilinçli tüketici kulübünün kuruluş amaçları, alışverişin bilinçli bir şekilde yapılması, israfın önüne geçilmesi, gerekliliklerin farkına varılması, ihtiyaçların belirlenmesi gibi kazanımların kazandırılmasıdır. Çalışmalar ise öğrencilere ihtiyaç listesi belirleme, alışverişi bireysel yapma olarak şekillenmektedir. Bilinçli tüketici olarak üretim ve tüketim tarihlerine bakmak, bandrollü ürünü almak gibi durumların kazanılması da söz konusu olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz