Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Serbest Kıyafet Uygulaması Merak Edilenler

Okullarda serbest kıyafet uygulamasını soran öğrencilerimize küçük bir bilgilendirme yapalım. Öğrenciler ve veliler, serbest kıyafet uygulaması ne zaman başlayacak diye sorular yöneltiyorlar. Yönetmelikte yer alan ifadelere göre Serbest Kıyafet uygulaması 2018 2019 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak. Normalde MEB’in yönetmelikleri çıktığı andan itibaren uygulanırdı. Ancak MEB gerek serbest kıyafet uygulamasına gelebilecek tepkileri dindirmek gerekse serbest kıyafet uygulamasına geçişin daha yumuşak olması ve tekstil firmalarının hazırlık yapması için, yürürlük tarihini 2018 2019 olarak belirtmiştir.

okullarda serbest kıyafet uygulaması ne zaman

Her ne kadar serbest kıyafet uygulamasına geçiş tarihi 2019 2020 eğitim öğretim yılının başlangıcı olarak belirtilmişse de, gerekli inisiyatif okul yönetimlerine bırakılmıştır. Yani isteyen okul şu andan itibaren serbest kıyafet uygulamasını başlatabilir. Bu duruma Milli Eğitim Bakanlığı ya da herhangi başka bir resmi kurum karşı çıkmaz. Sonuçta çıkarılmış ve uygulanmayı bekleyen bir yönetmelik var.

Okullarda serbest kıyafet uygulaması kapsamında kılık kıyafet yönetmeliği birkaç gün önce değişti, ancak birkaç okul kendi içlerinde aldıkları kararlarla şimdiden serbest kıyafet uygulamasını başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu noktada okullara “Siz neden erken başladınız ?” diye sormayacaktır. Ki zaten MEB ve hükümet de bunu istiyor.

Sevgili öğrenciler, serbest kıyafet uygulamasının bir an önce kendi okulunuzda da başlamasını istiyorsunuz biliyoruz. Ancak, uygulamanın erken başlamasının okulunuzun idarecilerinin elinde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Tüm okullar 2019 2020 eğitim öğretim yılının başında “zorunlu olarak” serbest kıyafet uygulamasına geçiş yapacak. Ancak bu tarihten önce geçmeye karar vermek tamamen okul yönetimlerinin kendi elinde.

Okullarda serbest kıyafet uygulaması ne zaman başlayacak. Gerek önümüzdeki günlerde gerekse ikinci dönemin başından itibaren olmak üzere, birçok okul serbest kıyafet uygulamasına geçişi yapacaktır. Bu okulların öğrencilerini şanslı gruptan sayabiliriz. Geçiş yapmayan okulların öğrencilerinin üzülmesine gerek yok, çünkü gelecek eğitim öğretim yılından itibaren zorunlu olarak bütün okullar serbest kıyafet uygulamasına zaten geçecek.

Ömer Dinçer : Serbest Kıyafet Uygulamasına Hemen Geçilebilir

Bir grup gazeteciyle buluşan Dinçer, serbest kıyafet uygulamasına hafta başından itibaren geçmekte bir sakınca olmadığını belirtti.

OKUL MÜDÜRLERİNE RİCA ETTİ
Milli Eğitim bakanı Ömer Dinçer, okullarda gelecek yıldan itibaren uygulamaya geçecek olan serbest kıyafet uygulamasının, isteyen öğrenciler için hemen başlayabileceğini belirterek, “Okul müdürlerinden ricam, saçını uzatan, formasını çıkartmış serbest kıyafetle gelen ya da Kur’an dersinde başını örten öğrenciyi geri çevirmesinler.” dedi.

Osymtr.Com Sitemizin Yorumu :

Bütün öğrenciler şu andan itibaren okula serbest kıyafetle gidebilirler. Hiçbir okul müdürü Milli Eğitim Bakanının sözlerine karşı gelemeyeceği için, öğrencilere “Neden serbest kıyafetle geldin ! ” diye hesap sormayacaklardır. Bu bilgilendirme yazımızdan Osymtr.Com’in “Okullarda Serbest Kıyafet Uygulamasına ” destek verdiği anlamı çıkarılmamalıdır. Serbest Kıyafet Uygulamasının olumlu ya da olumsuz noktalarını sitemiz takipçilerinin değerli yorumlarına bırakıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. , dedi ki:

  SERBEST GİYİM ZENGİN FAKİR OYUNU TEKTİP ELBİSE İSTİYORUZ MEB İSTİFA ETSİN ARTIK

 2. Defne dedi ki:

  Saçımızı açsak baģlayın forma giymesek giyin sürekli sıkıntı yaratıyolar ya sevmeyenler var giymek zorunda değiliz ayrıca sonra gelip neden ders çalışmıyosunuz niye derslerle ilgilenmiyosunuz diyolar siz sürekli şunu yapın bunu giyin diye bize baskı yaparsanız sizin baskınızdan ders calışmaya vakit bulamayız biz lütfen artık bu kadar çok kafaya takılmasın!!!!!!

 3. Osman dedi ki:

  Payas mesleki kabul etmiyor sivil geldiniz diye geri yoluyor

 4. uğur dedi ki:

  bu uydulama nezeman yürürlüğe girecek nasip olursa inşaallah

 5. uğur dedi ki:

  sene 2017 oldu halen daha samsun alaçam imamhatip orta okulunda zorunlu kıyafet giydiriyorlar bu uygulama yürürlüğe girdi mi yoksa girecek mi yada bunların hepsi yalan mı lütfen bir cevap verin

 6. yaren dedi ki:

  Arkadaşlar okul forması özgürlüğümüzü kısıtlamaktadır. Zengin-fakir ayrımı olur diyen arkadaşlarımız var ama sonuçta biz sokakta da karşılaşıyoruz sanki fakir olan okul dışında da okul formasıyla geliyor.Haftasonuda okul formasıyla duruyor sanki güvenliğe gelince Türkiye de bir sürü işsiz var hem bu onlar için faydalı eğer okullarda güvenlik kartlı geçişle olursa güvenlik personeline de ihtiyaç duyulacaktır.

 7. rukıye dedi ki:

  bakırkoy tıcaret meslek lısesınde serbest kıyafet uygulanmıyor aksı taktırde kot ıle gelen ogrencılerı dısıplıne verıyorlar ben kapalı bır ogrencıyım hayatımda ıkı karakter oynamaktan cok rahatsız oluyorum yanı okulda acık evde kapalı gıbısınden lutfen tum okullarda uygulansın artık

 8. hüsna kaçal dedi ki:

  benim kızım 7.sınıfa geçti normal ortaokula gidiyor türbanlı gidebilme hakkı varmı..

 9. enes dedi ki:

  aklınız calısıyormu diye sormak bile istemiyorum okul forması olsun diyen arklarımızın düşük seviyesine bırakıyorum. Türkiye gibi bir ülkede giyim ucuzken bunun olması gayet normal fakir arkadaslar diyorsunuz bir gömlek bir okul pantolunu 50lirayı gözden cıkarmak demek normal olarak kot pantolunu aldınız 35lira üstüne 15-5 lira arası istediginz kadar kıyafet cekersinz bu fakire dahi koymaz.. bazı insanların fakirleri kullanmasına izin vermeyin arkdaslar sonucta giyim işi ile ugraşan insanların bu işten kar saglamak istedikleri için engellemeye calısıyorlar..

  1. elinsu dedi ki:

   enes aynen oyle sana katılıyorum ama ne yazıkkı ırem gıbıler cok cahilce dusnenler var .. unıformanın parasıyla dolabımı yenılerım az öncede dedıgım gıbı

 10. AysunKadıoğlu dedi ki:

  sultangazi dostluk ilköğretim okulu serbest kıyafet olmadı neden

  1. BATUHANDEMİR dedi ki:

   okullar serbest kıyafet olsun bence çünkü :biz ögrenciler o kıyafetlerimizin içinde sıkılıyoruz bana katılanlar lütfen cevap yazsın

   1. forma istiyen genç dedi ki:

    türban için yapıyorlar yoksa durduk durduk neden olsun kıyafeti olmıyan öğrenciler nolucak sırf türbanınız için bunu yapmayın bize herkez dinini içinde yaşamalı ateistlerin olduğu gibi zaten söelsek öldürüyonuz

   2. HAKAN dedi ki:

    ARKADAŞLAR DEDİKLERİNİZİN ÇOĞU DOĞRU BENDE ÖĞRENCİYİM HERKES GİBBİ BENDE İSTERİM KIYAFET SERBEST OLSUN AMA Bİ DÜŞÜNÜN YA TÜRKİYEDE YAŞIYORUZ BİZ ARKADAŞLAR BUGÜN BİŞİ YARIN BAŞKA BİŞİ BU MİLLİ EĞİTİM BAKANININ DEDİĞİNE BUNDAN SONRA İNANMAYI GEÇ CİDDİYE BİLE ALINACAK Bİ TARAFI KALMADI GÜLÜN GEÇİN SADECE

   3. Emir dedi ki:

    Evet katiliyorum

   4. Anonim dedi ki:

    Ben de katılıyorum

    1. Tuana dedi ki:

     OKULU YAKALIM başka çözüm yok! şaka bi yana okul formaları çook pahalı ama istiyen okul kıyafeti giysin isteyen serbest bence böyle olmalı beden dersinde hava soğuk diye üstümüze kazak giyiyoz soluğu müdürün odasında alıyoz ikiside giyilsin tercihe göre olsun bir öğrenci olarak okulda hem okul kıyafeti hemde serbest giyilsin.

 11. büşra dedi ki:

  ben serbest kıyafet olmasını istiyorum ama

 12. İrem dedi ki:

  Bence hiç mantıklı değil hergün ne giysem diye sabahtan akşama kadar düşünücez dersimize odaklanamicaz olmamalı diye düşünüyorum.Hem kimin geldiği gittiği belli değil yabancı birisi girer ben öğrenciyim der geçer.Durumu olmayanlar ne giycek onlarda üzülecekler bunuda düşünmek lazım.Bence herkes kendi okul formalarını giyse dahada güzel olur diye düşünüyorum..

  1. simay dedi ki:

   bencede sana katılıyorum

  2. su dedi ki:

   bence forma olmasın neden çünkü okula öğrenmeye geliyoruz herkezin hakkı var forma giyince ne değişecek hem yabancı kimse gelmez sanki liste yok sınıfta keriziz biz

  3. elinsu dedi ki:

   okula gırmek ıstedıkten sonra okula her turlu gırılır gerekırse formasınnıda alır yıne gırer akıl var mantık var .her gun aynı pıs formayla okula gelenler var serbest olsa temız temız gelınse kımsenın ısıne gelmiyor …. artı sabahtan aksama kadar ne gıycegını düşünmen gerekmiyor aksamdan hazırlarsın ama ben gıyınmeısnı bılmıyorum annemde yardımcı olmuyor dıyorsan senın sorunun buugn pazardan 10 tl pantolon 5-10 tshırt alabılıyorsun kazaklar fılan var dar gelırlıgın arkasına sığınarak unıformalara 180-200 tl paralar harcanıyor yok suvıterı yok yelegı yok gomlegı bıtmıyor .. 200 tl ye gardorobumu yenılerım ben be… bılmeden konuşuyorsun .

 13. serenay dedi ki:

  yaa okulmu burası yoksa diskomu kim geldi ki gitti hiç biri belli değil bence herkes okul forması giysin

 14. neslihan dedi ki:

  acaba başörtüde serbest mi?

  1. asu dedi ki:

   evet amaç bu zaten

 15. israfil dedi ki:

  Bn antalya manavgatta okuyom ama bu resmi kiyafetin kalkmasini istiyorum serbset kiyafet olsun diyorum bu devriyeye gecsin lutfen

 16. semih dedi ki:

  kesin olmalı serbest kıyafet

 17. burcu dedi ki:

  ya bi karar veremediler bence olsun ben denizlide yaşıyorum bizim okulda ne serbest kıyafet var nede tablet bilgisayar yeter artık ama bizede yazık çoğu yerlerde tablet bilgisayar uygulaması var bizim okullarımızda neden yok?

 18. E.A dedi ki:

  öncelikle şunu belirtmek isterim ki bizim okulumuzda kıyafet yardımı yapılıyor ve milli eğitim bakanlığı eğer bunu düşündüyse bu kadar eleştiri ve zengin fakir ayrımına bir çözüm bulur diye düşünüyorum. biz bütün sene kumaş pantolon ile gittik (fakat durumu iyi olmayan arkadaşlar ve bazıları tek bir sınıfta toplanmıştı bunlar bütünlemeye kalanlar)bazı arkadaşlar beden dersinde bile makyaj yaptılar bazıları beden dersinde babetle koştular. her ne kadar yardım yapılsada okul forması daha arternatif ve rahat olursa tabi ki okul forması hergün ne giydim derdinden kurtuluruz

 19. Nur dedi ki:

  Kesinlikle beğenmedim çünkü herkes birbirine bakacak özenti olmaya çalışacak özellikle kızlar. Ayrıca forma giyerken durumu olmayanları bi düşünün onlar forma alamıyodu ama şimdi serbest kıyafette iyice kötü olacaklar ve ayrıca zengin-fakir-orta bu derecelendirme kesinlikle yapılacaktır.Ve kesinlikle iyi olmayacak bence…..

  1. Hamza dedi ki:

   Bir tek ustündeki formaya göre ayrım yapılmıyor biz erkekler icin farketmez ancak siz kızların kafanızdan birisinin giyimine 10 saniyeden daha kısa sürede not verebiliyorsunuz yapacak birşey yok HAYAT rencide olmak diye birşey de yok sen otobusle giderken yanından kendi lux aracı ile geçen kişiye rencidemi oluyorsun hayır

 20. MutSuZ KıZ :(( dedi ki:

  Arkadaşlar !!!!! okul forması kişisel özgürlüğümüzü kısıtlayan ßirşey! Ben okul formasını giydiğimde kendime güvenim azalıyor okul forması bana hiççç yakışmıo tahtaya kalkılcak olduğunda kalkmak iştemiyorum çünkü çoook iğrenç gözüküyorumm bu durum beni çook ama çok üzüyo !!! ßence kıyafetler serbest olmalı … Benim gibi hisseden bir sürü kişi war onlar için de çok ii bişeyy :'(

 21. almina dedi ki:

  elif sana katılmıyorum neden diyeceksin bizim okulda bir sürü fakir var ama yasak olduğu halde serbest giyiniyo hemde adidas felan giyiyorlar hoca kızsada giyiyorlar ama evet sende şu konuda haklısın çok iyi arkadaşların arası bozulur onun için çok karışık ama nerdeyse dünyadaki insanların çoğu serbest istiyor ve onlardan biride benim ama su da çok kötü tayt yok sıfır kol yok dar paça yok bu ne ya :(

 22. Iyi giyinmek suc mu? dedi ki:

  Ben kolejde okuyorum iyi giyinmekte bir sorun olmaz degil mi?

 23. çağla dedi ki:

  arkadaşlar zenginler kolejde fakirler ve orta durumlu kişiler devlet okulunda okuyor onun için sınıfımızda bazı kötü durumu olan arkadaşlarımız var onun için normal kıyafetlermizle gidicez arkadaşlarımızı kıskandırmak için süslü değil diğer ülkelerdede fakir ve zenginler var ama onlar sizin gibi düşünmüyor… onun için bence iyi oldu sizde süslenmeyin kızlar bende kızım ama arkadaşlarıma hava atmayı süslenmeyi sevmem

 24. şevval dedi ki:

  bencede okullarda serbest kıyafet olması çok yanlış 1.si her gün öğrenciler bugün ne giysem diye düşünecekler 2.si maddi durumu iyi olmayanlar onlar ne yapsın hiç düşündünüz mü bi arkadaş yukarıda yorum yapmış :bırakın herkes kendini düşünsün diye bak arkadaşım senin durumun iyi olabilir ama unutmamalısınki o kişilerin yerinde sende olabilirdin ve hernekadar da olsa karşı tarafı düşünmeliyiz.o yüzden de bence okullarda serbest kıyafet uygulması kalkmalı diye düşünüyorum.

  1. Nur dedi ki:

   Kesinlikle doğru düşünüyosun şevval senin dediğine harfi harfi katılıyorum.

  2. eren şirin dedi ki:

   şevval sana hiç katılmıyom biz zengin değiliz bizim okulmuzda herkez aynı durumda hatta okulun yarısı serbest kıyafetle geliyor bencede serbest olsun bide ne giysem diye kafana takma belli kıyafetler seç her hafta başka kıyafet giy

 25. aynur dedi ki:

  YA BİZDE BU ZORUNLULUK VARKEN KİMSE GİYMEZ TAYT ŞORT DAR PANTOLON YASAKSA NE GİYECEZ BİZ…

 26. sergen dedi ki:

  ya bizim kesin müdür yardımcımız serbest gelmememiz için geleni yapack bunu biliyorum

 27. seher dedi ki:

  ya şanlıurfadaki nazif sabber bayraktar ilköğretim okulunda fazla birşey söylemiyolar ama korkuyoruz birşey söylerler diye lütfen artık kesin birşey söyleyinnnnnnnnnnnnnnnn

 28. güney dedi ki:

  lütfen bizim okulada gelsin ben son senem lise de müdürler izin ve miyor

 29. yunus dedi ki:

  cok güzel olmuş ama bizim okul da serbest değil hatta bu gün bile okul müdürümüz beni sorumluluk sınavınada almadı cünkü okul kıyafetiyle gitmediğim için beni sordurumda bırak tı ….

 30. selim dedi ki:

  denizli orhan abalı oğlu teknik ve endüstri meslek lisesinde kıyafet serbest değil ama denizli de ki çoğu okul serbest gidiyor bir açıklama yapar mısınız?

  1. ayse dedi ki:

   okul kiyafetleri geri gelmeli sonucta bunun zengni var fakiri var aileleri zor durumda kaliyor milli egitim bakanlignin umrundami kesin geri gelmeli herjez bunu bekkliyoruz sahsen okul kiyafetleri serbes diye durumlari iyi olmayan okula gitmek istemiyor lutfen geri gelsin

 31. kübra dedi ki:

  bolu/gerede halil nom o.o da serbest kıyafer giyebilir miyiz ? Bu dönem başlasa çok iyi olur .

 32. sinan dedi ki:

  bencede cok guzel olmusda ben siyah pantolon giyinmistim nobetci ogretmen beni disipline yolladi bizim okul seneye serbest olucak :(

  1. sinan dedi ki:

   bu arada mudurun tasi atti giyinmiyceksiniz dedi :(

 33. yusuf dedi ki:

  ben yeşilyuva orta okulda okuyorum lütfen hemen başlatın hvalar ısın maya başladı kendi kıyafetlerimle daha rahat oluyorum tabiyiki başka arkadaşlarımı bilmem ama hemen başlasa bizim okul çok sevinirr…

 34. ummahan dedi ki:

  ben cumhuriyet ortaokulda okuyorum ve serbest giymek istiyorum fütfen hemen serbest giyim başlasın fütfen sıcak havalarda gömlek ve etek çok sıcak tutuyor ve bütün okullar serbest giymek istiyorlar??????????

 35. ummahan dedi ki:

  artık cumhuriyet ortaokulu şahide ortaokulun serbest kıyafet yiymek istiyoruz

 36. NAZG dedi ki:

  Olanın var olmayan var ne be ! 1 okul kıyafeti parasına 10 tane kıyafet var !

 37. BATUHAN dedi ki:

  Valla bizim okulda daha serbest giyim başlamadı

 38. erdi dedi ki:

  bence cok güzel oldu serbest kıyafet uygulaması daha bizim okulda yürürlğge girmeedi ama heyecanla beklıyorum

  1. nadire dedi ki:

   keşke serbest kıyafet hemen başlasa

 39. ceren elif dedi ki:

  bence süpr bi karar bizi kukla gibi kullanılmaya değil kendimiz gibi olmayı öğretiyor bu yasa

 40. sera dedi ki:

  lise okumuyorum ama şöle düşünün.okulda durumu olmayan milyonlarca insan var.bian kendinizi onların yerine koyun.birşeye uzaktan bakıp içinin gitmesi kadar kötü bişey olamaz.:(

 41. sultan dedi ki:

  biran önce serbest giyim istiyoruz
  maddi durumu kötü olanların bile bir sürü parası oluyor.bence prası yok diye birşey yok.

 42. damla dedi ki:

  hyr hocalar kızo ben okul beden eşofmanıyla geldim bna kızdılar

 43. özge dedi ki:

  Bence çok kötü bir uygulama değil , hı şimdi diyeceksiniz ki maddi durum farkı bariz ortada olacak . Şu anda olmuyormu sanıyorsunuz okul formalarının üzerine herkes istediği ceketi giyebiliyor herkes istediği ayakkabıyı giyebiliryor toplasan koskoca Türkiyede tek tip giyen 3 okul bile çıkmaz . Bende bu projeyi beğeniyorum fakat asıl yapılmak isteneni beğenmiyorum böyle oyun ve dalaverelerle toplumumuzun beynini örümcekleştireye çalışıyorlar . Biriniz bana cevap verebilir mi serbest kıyafet deniyor ama kız öğrenciler tayt şort diz üstü etek vs. giyemeyecek ama türbanlılar istedikleri türbanı takabilecekler adelet nerede ???

 44. dfsdfs dedi ki:

  olanın da var olmayanın da var arkadaşlar

 45. zeynep dedi ki:

  arkadaslar imsenin durumu yok diyorsunuz size mi kaldı tasası herkez güzel giyinmek ister bece çok süper bir karar oldu hiçkimse ezilmez bu karar çıktı değiştirilemez o yüzden yorumlarınızı düzgün yazın bırakın herkez kendini düşünsün

 46. dfgfgh dedi ki:

  bence çok saçma bir karar alndı okulda herkes yerini bilmeli öğrenci öğrenci kılığında gelmeli bu türkiye böyle nere gidiyor acabaa bilen var mı

  1. Hilaal dedi ki:

   Cunku sadece biz ozentiyiz Turkiye cok ozenti malesef hani yurt disinda millet serbes giyiniyor ya bizde giyinicez onlar ne yaparsa bizde onlara ozeniyoruz birakin onlar bize ozenip artik forma giysinler cok sacma bence. olmamali

   1. zehra dedi ki:

    yurt dışına özenmekten daha cok iktidarın kızların artık okulda da kapanmasını istediğinden kaynaklanıyor bu.türban için malesef.rezil bir ülke bu

 47. bence.. dedi ki:

  bence çok saçma bir karar alndı okulda herkes yerini bilmeli öğrenci öğrenci kılığında gelmeli bu türkiye böyle nere gidiyor acabaa bilen var mı :…????????????????

 48. simge dedi ki:

  ben bir öğrenciyim ama serbest kıyafet hem bizim için hemde ailemiz için kötü bir olay şimdi biri nike adidas giyinir öbürküde ailesine gider baskı uygular ve koridorlar podyuma döner bence en iyisi forma

 49. zehra dedi ki:

  arkadaşlar bence serbest kıyafet olması hiçi iyi değil durumu olan var olmayan var öğrenci okuluna kıyafetiyle gider serbest kıyafete HAYIR

 50. emin dedi ki:

  1 ocakta
  mı başlayacak

 51. cemre dedi ki:

  biz şimdi serbest gitsek kızmıcaklarmı bizim müdür izin vermedi

 52. duru dedi ki:

  ben liseye gidiyorum müdüre yalvarıyoruz yoğun istek var ama yapmıyor :'(

 53. cemre dedi ki:

  şimdi okula serbest gitsek kızarlarmı bizim müdür izin vermedide. :(

  1. defne dedi ki:

   giy bence bizim müdür kendi halinde

 54. ecem dedi ki:

  2.dönemde başlanmasında bir sakınca var mı

 55. Burak kalanlar dedi ki:

  Bizim müdürler değişim taraftarı değil.örümcek kafalı ama zorunlu olunca mecbur yapıcaklar.

 56. göksal dedi ki:

  teşekkürler serbest olduğu için ama hatayda daha serbest değil ama

 57. ÖZGÜRLÜK dedi ki:

  Ben lise müdürüyüm. Öğrencilerimden gelen yoğun istek ve okul öğrenci meclisinin kararı ile 10 Aralıktan itibaren yönetmelikteki kısıtlamalara uymak kaydıyla serbest kıyafet uygulamasına izin vereceğim. Bırakın öğrencilerimize değer verelim ve onlara güvenelim. Değişmeyen tek gerçek “Değişimdir” Tüm öğrencilere sevgiler.

 58. duru dedi ki:

  ya selbest olmasın yaaa lütfen çünkü her gün ne giysem derdi olacak we hiç kimse bu olaydan memnun değil kesinlikle katılmıyorum :( :(

 59. ece dedi ki:

  Serbest kiyafet bazi okullarda uygulamaya gecti ama

 60. Emre dedi ki:

  Şimdi bu serbest kıyafet uygulaması bu ocakta mı başlıcak ?

 61. Buse dedi ki:

  Çok
  teşekkürler
  emeğinize
  ve
  ellerinize
  sağlık
  çok
  güzel
  olmuş..

  1. ebru dedi ki:

   bence cok güzel oldu serbest kıyafet uygulaması daha bizim okulda yürürlğge girmeedi ama heyecanla beklıyorum

   1. elif dedi ki:

    serbest kıyafet uygulaması ülkemizde kesinlikle oluru olacak bir uygulama değil.ayrıca hiç mantıklıda değil.Hergün ne giysem diye düşünmekten ders çalışamayan okadar öğrenci varki ya da arkadaşının üzerindeki elbiseyi hiç bir zaman giyemeyeceğini düşünen bir öğrencinin ogün işlenen derslerden verim alabileceğini nasıl düşünürsünüz.Sizce bu onlara büyük bir haksızlık değil mi? şimdi serbest kıyafeti daha rahat bulanlar pe ki tek tip kıyafet bize haksızlık değilmi diye soracaklar?emin olun ki serbest kıyafet uygulaması sizin okulda başladıktan bir süre sonra keşke başlamasaydı diyeceksiniz . Bizim okulda başlayalı epey oldu ve önceden sivil kıyafetle gelmek içn yanıp tutuşanlar şimdi keşke sivil kıyafet uygulaması başlamasaydı diyorlar.ayrıca yukarda yapılan bazı yorumlar okadar dengesiz ki ne dediklerini bilmiyorlar .biri 1 okul kıyafeti parasına 10 okul kıyafeti var diyor onun aklından şüpe ediyorum okul kıyafeti bir kere alınıyor 4 yıl giyiliyor o 10 tane sivil kıyafet ise sadece 10 gün giyiliyor.başka biri bence para sıkıntısı diye birşey yok parası olmayanın bile çok parası var diyor bence bo arkadaşın ne para sıkıntısı nede para sıkıntısı çeken bir arkadaşı olmamış . Başka biri bırakın herkes kendini düşünsün diyor varmı böy birşey ya nerde bizim topraklarımızın hoşgörüsü kardeşliği… işte Kapitalizmin Modernizmin yıkadı beyinler işte insanlığın iç dünyasının sefaleti…Başka biride örrtülüle istedikleri türbanı takabiliyor biz neden tayt,şort,mini etek giyemiyoruz diyor modern dünya çağdaşlık diye çıktığınız yolun sizi yokoluşa götürdüğünü bilmeyen bir cahilin taytın şortun mini eteğin neden yasak olduğunu bilmemesini normal karşılıyorum….

    1. haklı tarafta dedi ki:

     sana tam anlamıyla katılıyorum çok ama çok haklısın bu kardeşliği bozar kutuplaşma sağlar . kötü oldu açıkcası verimlilik azalıcak en önemli olaylardan biri bu .

    2. Nur dedi ki:

     Sana çok katılıyorum millet hep mini etek davasında gerçekten yazık

Yorum Yaz