Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2021

Okullarda Faaliyet Gösteren Eğitsel Ve Sosyal Kulüpler Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Bu yazımızda okullarda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkında düşünceleriniz nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Okullarımızda öğrencilerin faaliyetleriyle ve öğretmenlerin organizasyonuyla gerçekleştirilen eğitsel ve sosyal kulüplerin öğrenciler başta olmak üzere okul ve toplum içinde önemli ve gerekli olduğu aşikardır.

Eğitsel ve sosyal kulüplerin, öğrencilerin ufkunu açtığı, bakış açısını genişlettiği, birçok sosyal ve kültürel kazanımlar gerçekleştirdiği, mücadele azmi oluşturduğu, hak ve had bilme sorumluluğu kazandırdığı bellidir.

Bu nedenlerle okullarımızda yaratıcı eğitim, öğrenci merkezli eğitim ve öğretim, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak eğitim alması ve öğrenmesi kapsamında sosyal olarak bu şekilde bir eğitim aracının benimsenmesi topluma adapte olma sürecini hızlandırdığından yerinde bir çalışmadır.

Öğrencilerin okul kulüplerinde aktif olması için öğretmenlerin ve okul idaresinin her türlü imkan ve fırsatı sunması ve öğrencileri de teşvik etmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz