Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler – Güncel 29 Şubat 2012 Çarşamba

29 Şubat 2012 Çarşamba Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler – Güncel Son Durum Bu Sayfada Olacak 

kar tatili29 Şubat 2012 Çarşamba Günü İçin 9 İlden Kar Tatili Haberi Geldi !!! Ankara’da Okullar Tatil !!!

Yoğun kar yağışı nedeniyle Karabük, Bartın ve Düzce’de il genelinde, Bursa ve Çankırı’nın bazı ilçeleri ile Bolu’nun Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi

Eğitime kar engeli

Ankara

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ankara’da okullaryarın, bir gün süreyle tatil edildi.

Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle kenttekiokulların yarın tatil edildiğini bildirdi.

Karabük

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitimve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın araverilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Bartın

Bartın Valisi İsa Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde yarın eğitime ara verildiğini kaydetti.

Düzce

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda yarın 1 gün süreyleeğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Dün geceden bu yana kent genelinde etkiliolan kar yağışının sürmesi durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Bolu

Bolu’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede’de ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Kent genelinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yoğunluğunu arttırması durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Çankırı

Çankırı’nın Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımıolumsuz etkilemesinden dolayı söz konusu ilçe merkezleri, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ileözel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesine karar verildi.

Bursa

Bursa’da, İnegöl’den sonra Harmancık ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bugün gece saatlerinde başlayan ve halen etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Harmancık ilçe merkezinde kar kalınlığı 20, daha yükseklerde kalan köylerinde ise 30 santimetreyi aştı.

Olumsuz hava şartlarının, bölgede ulaşımı aksatmaya devam ettiği bildirildi.

Harmancık Kaymakamı Veysel Osmanoğlu, AA muhabirine, kar yağışının yaşamıolumsuz etkilemesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın için araverdiklerini söyledi.

Kuvvetli kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verilen Bursa’nın İnegöl ilçesinde de okullar yarın da tatil edilmişti.

Kastamonu

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde, olumsuz hava koşulları sebebiyle birleştirilmiş sınıflı okullar ile taşımalı sistemle eğitim veren okullar yarın için tatil edildi.

Edinilen bilgiye göre, Taşköprü’de önceki gece başlayan kar yağışı, bu gece saatlerinde etkisini artırdı. Yağış nedeniyle ilçeye bağlı 40 köy yolu ulaşıma kapadı. Kar kalınlığını yüksek kesimlerde 20 ile 30 santimetreye ulaştı. Kaymakamlığa bağlı ekipler, yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan, Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Taşköprü ilçesine bağlı birleştirilmiş sınıflı okullar ile taşımalı sistemle eğitim veren okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir” denildi. Kar yağışının etkisini sürdürmesi durumunda bu sürenin uzayabileceği kaydedildi.

Kırıkkale

Kırıkkale Valiliği, ilk, orta ve özel rehabilitasyon merkezlerinin 1 gün tatil edildiğini duyurdu.

(Kaynak : AA -29.02.2012)

Hangi illerde Kar Tatili Varmı 29 Şubat 2012   Okullara Kar Tatili Olacak mı Devam Ediyor mu 29.02.2012 , Eğitime Kar Engeli 29 Şubat  Okullara Kar Tatili Verildi mi Verilecek Verildi 29 Şubat 2012 Çarşamba Okullar Tatilmi 29 Şubat 2012  İl Valiliği Son Açıklama Haberler Durum Okullar Tatil Olacak mı Edilecek mi 29.02.2012

derszamani.net – 28 Şubat 2012

23 yorum

  1. niğdenin köyleri tatil olmalı.öğretmenler taşımalı gidiyor ve yollar berbat. servislerimiz her gün bir badire atlatıyor. hacıabdullah kasabası servisimizin yaptığı kazadan da ders çıkarılmadı. zor durumdayız köy öğretemnleri…

  2. Isparta’da okullar millet erkenden kalkıp trafiğe çıktıktan ve çocuklar okula gittikten sonra tatil edildi. Bu da çalışan anne babaların çocuklarını geri dönüp okullardan almasını gerektirdi. İkinci bir iş daha oldu. Kar tatili bir gün önceden ilan edilmeli. Millet okullara çocuğunu götürdükten sonra kar tatilinin anlamı yok. Saygılar

  3. Vali ankara mamak okullarını tatil yap beni yanına getirtme sen mi gidiyon 1 kilometreyi yüreyek okula oturuyon jipin arka kısmına o paris senin bu new york benim tatil yapacaksın…

  4. Sayın Vali ;

    Lütfen sizden camdan dışarı bakmanızı rica ediyorum. Hala neden Ankara tatil edilmedi anlamış değilim. Tatil olması için daha ne kadar yagması gerekiyor ???

  5. Vali Bey siz Erzurum’lusunuz. Biliyorum. Ama bizde insanız. Ben 3. sınf öğrencisiyim .Her gün düşüyorum, canım yanıyor . Lütfen tatil ediniz . Tamam Erzurumda kar yağıyor burada da yağıyor . O zaman tatil edin.

  6. Vali Bey siz Erzurum’lusunuz. Biliyorum. Ama bizde insanız. ben 3. sınf öğrencisiyim .Her gün düşüyorum, canım yanıyor . bari tatil ediniz . tamam Erzurumdakar yayo burdada yayo. o zaman tatil edin.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.