Okullara Kar Tatili Olan Verilen İller ve İlçeler 8 Şubat 2012

18 ilde okullar kar nedeniyle tatil

21 İlde Okullara Kar Tatili Verildi ! ( 8 Şubat 2012 )

Türkiye’nin birçok yerinde yoğun kar yağışı devam ederken , Türkiyenin çeşitli illerinde yer alan öğrenciler ve veliler okulların 29 Şubat 2012 Çarşamba günü tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Türkiye geneli için bütün iller ve ilçeler  için kar tatili haberlerini bu sayfadan takip edebilirsiniz … Sayfamız , yeni tatil haberleri oldukça güncellenecektir.

Yoğun kar yağışı Anadolu’da bazı illerde okulların tatil edilmesine neden oldu. Antalya’da ise şiddetli fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

ANKARA

Ankara’nın Çubuk ilçesinde, aşırı kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün tatil edildi.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar gereği yarın ilçe genelinde ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini, kararın ulaşımda yaşanacak muhtemel olumsuzluklar nedeniyle alındığını kaydetti.

Bugün kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda öğleden sonra yarım gün ara verilmişti.

ADANA

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Tufanbeyli’de sabah saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı günlük yaşamıolumsuz etkilerken, ilçe merkezinde kar kalınlığının 70 santimetre, yüksek yerlerde ise 1,5 metreye kadar ulaştığı belirtildi. Akşam saatlerinde yetkililerin aldığı karar doğrultusunda Atatürk Yatılı Bölge İlköğretim Okulu hariç tüm okullarbir gün süreyle tatil edildi. Öte yandan kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 24 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

MALATYA

Malatya kent merkezinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, merkezdeki ilköğretim ve liselerde yarın ve perşembe günü eğitime ara verildiği bildirildi.

İl merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği ile kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalığı olanlarla engelli kamu personelinin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü açıklandı.

BİNGÖL

Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 günara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 8-9 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

KONYA

Etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime Konya’nın Bozkır ilçesinde 1,5 gün, Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde ise yarım gün ara verildi.

Bozkır Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bozkır merkez, belde ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1,5 gün ara verildiğini belirtti.

Sarıkaya, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında yol açma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Beyşehir’de de etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçede köylülerin geçim kaynağı olarak beslediği kıl keçileri, etkili olan ağır kış şartlarına rağmenbeyaz örtüyle kaplı açık arazilerde her gün sürüler halinde yürüyüşe çıkarılıyor.

Sürü sahipleri, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle küçükbaş hayvanlarını beslemekte zorluk çekiyor. Sürüler, uzun süre kar altında ot bulmaya çalışırken, besin ihtiyaçlarını alandaki kurumuş yapraklarla karşılamaya çalışıyor.

KARAMAN

Karaman’da da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Yağışlar nedeniyle Sarıveliler ilçesinde okulların bugün öğleden sonra tatil edildiği bildirildi.

Karaman-Mersin karayolu Sertavul Geçidi’nde da kar yağışı yüzünden ulaşımgüçlükle sağlanıyor. Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde sabah saatlerinden buyana yoğun şekilde devam eden kar yağışı, ilçe merkezlerinde 80 santimetreye kadar ulaştı.

Kar yağışı nedeniyle Sarıveliler-Konya, Başyayla-Konya ve Sarıveliler-Alanya yolları ile bu ilçelere bağlı 15 köy yolunun kapandığı bildirildi.

ÇANKIRI

Çankırı’da sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi, Şabanözü ve Eldivan ilçeleri ile köylerinde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, engelli vatandaşlar ve hamilelerin bugün saat 15.00’ten sonra ve yarın izinli oldukları ifade edildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Atkaracalar’da 11, Çerkeş’te 15, Ilgaz’da 66, Kurşunlu’da 5, olmak üzere toplam 97 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

Yolların açılması için kar makinesi, 12 greyder, 4 dozer ve 6 kar kamyonu ile 23 ekibin aralıksız  çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi.

Gölbaşı’nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi. Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 3 gün tatil edildiğini belirtti. Özduman, “Şiddetli kar yağışı nedeni ile köy yollarının kapalı olması taşıma servislerinin taşımayı yapamaması ve öğrencilerin can güvenliği için ilçe hıfzıssıhha kurulu kararı ile okullar 3 gün tatil edilmiştir.” dedi.

İlçede devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı. Yetkililer yol açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

SİVAS

Kar yağışının etkili olduğu Sivas’ın Ulaş ve Yıldızeli İlçesi’nde de ilk ve orta dereceli okullar da 2 gün tatil edildi.

TUNCELİ

Kar yağışı nedeniyle Tunceli il merkezi ve Mazgirt ilçesinde 3 gün, Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.

Tunceli kent merkezi ve Mazgirt ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 3 gün ara verilmesi  kararlaştırdı.

Kar yağışının etkili olduğu Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde de ilk ve orta dereceliokullarda eğitime 2 gün ara verildi.

AFYON

Afyonkarahisar il merkezinde eğitime kar nedeniyle bugün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde bulunan tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

ANTALYA

Antalya’da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan okullarda eğitime, bugün ara verildiği bildirildi.

 KÜTAHYA

İlde dün gece başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle 130 köy yolu ulaşıma kapandı. İl genelinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi,günlük yaşamı olumsuz etkilerken, ulaşımda da aksamalara yol açıyor.

Kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı şehir merkezinde belediye ekipleri ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. İş makineleriyletoplanan kar birikintileri, kamyonlara yüklenerek şehir dışına taşınıyor.

Eskişehir, Afyonkarahisar ve Tavşanlı bağlantı yollarında ise Karayolları 145.Şube Şefliği tarafından kar küreme ve tuzlama çalışması yapılarak, araçlarının lastikleri zincirsiz olan ve yanlarında takoz ile çekme halatı bulundurmayan sürücülerin trafiğe çıkmasına izin verilmiyor.

Yaklaşık 50 kişiden oluşan İl Özel İdaresi ekipleri, 24 iş makinesiyle ulaşıma kapalı olan 130 köy yolunu kısa sürede açmak amacıyla yoğun çalışma yürütüyor.

YOZGAT

Yozgat’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Yozgat Valiliği de, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin yarın idari izinli olduklarını duyurdu.

ELAZIĞ

Elazığ kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle Elazığ il merkezinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Şubat olmak üzere iki gün ara verildiği belirtildi.

Daha önce de İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildiği açıklanmıştı.

MUŞ

Muş’ta, 30 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Muş İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür, kentte yüksek kesimlerde bulunan 30 köy yolunun fırtına sebebiyle ulaşıma kapandığını belirterek, ”Ekiplerimiz tarafından defalarca açılan köy yolları fırtınanın etkisiyle yeniden kapanıyor. Şu anda merkez ve ilçelerine bağlı yüksek kesimlerde bulunan 30 köy yolu ulaşıma kapalı durumda” dedi.

KIRKLARELİ

Kırlareli’de ise Kofçaz ilçesine bağlı 4 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kar yağışı Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 10, Kofçaz ilçesinde ise 15 santimetreye ulaştı. Rüzgar nedeniyle elektrik tellerinin kopması sonucu 13 köye enerji verilemiyor.

ISPARTA

Isparta’da Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Yenişarbademli–Aksu ve Yenişarbademli-Şarkikaraağaç karayollarının bazı kesimlerinin yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığını bildirdi.

Yenişarbademli-Isparta otobüs seferleri de iptal edildi.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de, belediye ve trafik ekipleri ana arterlerde önlem alırken, kent merkezinden geçen Porsuk Çayı dondu.

Porsuk Çayı’nın donmuş yüzeyinin karla kapandığını gören vatandaşlar, cep telefonlarının kameralarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Eskişehir Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının gün boyu etkili olacağını belirterek, vatandaşları don olaylarına karşı uyardı.

AĞRI

Ağrı’da dondurucu soğuklar ve kar etkisini devam ettiriyor. Hava soğukları sebebiyle okulların hafta sonuna kadar tatil edilmesine karar verildi.

İl ve ilçe merkezleri hariç köyler, beldeler, Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO), taşıma merkezli okullar çarşamba, perşembe ve cuma günü olmak üzere 3 gün tatil edildi.

Ortaöğretim kurumlarında yapılan not yükseltme sınavlarına katılamayan öğrencilerin ise okul yönetimi tarafından belirlenecek tarihlerde not yükseltme sınavlarına girebilecekleri belirtildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle Göksun ve Afşin ilçelerinde Çarşamba günü için okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.

Kahramanmaraş merkezde ise taşımalı eğitim yapılan 14 köyde ve belde de okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kahramanmaraş merkezde bir gün tatil edilen okulların isimleri şöyle: Çukurhisar, Kumarlı, Yeniköy, Suçatı, Döngel, Döngele, Şahinkayası, Tekir, Ilıca, Hacılar, Başdervişli, Baydemirli köy ve beldeleri.

Kar Tatili Olan İller 8 Şubat 2012 , Hangi İllere Kar Tatili Var 08.02.2012 , Okulların Tatil Edildiği İller Şehirler ve İlçeler 8 Şubat 2012 , Nerelerde Okullar Tatil 8 Şubat , 8 Şubat 2012 Çarşamba Tatil Olan Yerler Okullar , Milli Eğitim bakanlığı MEB Kar Tatili Olan İller Son Durum Haberler 8 Şubat 2012

7 Şubat 2012 -derszamani.net

2 yorum

  1. yarın okullar tatil mi söyleniz iyi olcak hani biz zaten biilyioz bugün okulların tatil olduğunu.
    sonra okula gittikten sonra haber vermeyin…okullar tatil diye uykumuz bölündükten sonra…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.