Okullara 49 Bin Adet Yeni Tablet Gönderiliyor

Öğrencileri yakından ilgilendiren bir haber. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki 154 okula toplamda 49 bin yeni tablet bilgisayar verilecek. Tablet bilgisayarlar okullara ne zaman gelecek , geliyor mu derken ; MEB bir parti tablet daha göndermeye hazırlanıyor.

154 okula 49 bin yeni tablet bilgisayar geliyor.9 Ekim’de yapılan İhaleyi 85 bin akıllı tahta ihalesini kazanan firma kazandı.

85 bin akıllı tahtanın kurulumu tamamlandı.Sıra tablet bilgisayarlarda.

49 bin yeni tabletin maliyeti 18 milyon 654 bin lira.Milli Eğitim Bakanlığı yeni tablet bilgisayarlar için ilgili firma ile sözleşme imzaladı.

Yeni tabletler 2. döneme hazır olacak.Tablet bilgisayarlar tüm alt yapısı tamamlanan 17 ildeki 154 okula dağıtılacak.36 bini öğrencilere 13 bini öğretmenlere verilecek.

Tablet bilgisayara bazı ekler yapıldı.Öğrencilere kalemli öğretmenlere ise klavyeli tabletler verilecek.

Bu tabletlerin 2012 2013 eğitim öğretim yılı 2. dönemi içerisinde daha önceden belirlenen iller ve okullara gönderilmesi bekleniyor.

15 yorum

  1. kesinlikle çok büyük haksızlık 8.sınıflar ve diğer sınıflara neden dağıtılmıyo sadece 9.sınıf ve 5. sınıflara ayrıca hiç güneydoğu bölgesine dağıtılmıyo diğer illeri ve sınıflarında düşünülmesi gerekiyo

  2. ya neden gerçekleri görmüyorsunuz.biz farklı bir ülkede mi yaşıyorsunuz.tablet bilgisayar diyorsunuz okul açıldı açılalı 200 tl verdik çocuğumun okuluna.ilköğretim okulunda masaüstü bilgisayar yoktu,perde yoktu,projektör yoktu,sınıf boyasızdı öğrenci velisi boyadı.para toplandı sınıfın eksikleri alındı.tablet bilgisarlar nerde biz nerde yaşıyoruz da il merkezindeki okulda hiç birşey yok

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.