Okulda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir

okulda uyulması gereken kurallar boyama ile ilgili görsel sonucu

İnsanlar, küçük yaştan itibaren okullara gitmeye başlarlar. İnsanın hayatının büyük bir kısmı okula giderek geçer. Bir günün çok fazla kısmı da yine okulda geçmektedir. Bu yüzden okullar, öğrencilerin ikinci evleri olmaktadır. Her öğrencinin başarılı olabilmesi ve huzurlu bir şekilde okul hayatına devam edebilmesi için okul sınırları içerisinde uyulması gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallar her öğrenci için aynıdır ve her öğrenci bu kurallara uymak zorundadır. Peki öğrencilerin okullarda uyması gereken bu kurallar neler olmaktadır? Bu kurallara uyulmaması halinde ne gibi olumsuzluklar ortaya çıkabilir? Bu sorulara ait cevapları bulmanız için yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere okulda uyulması gereken kurallar nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

okulda uyulması gereken kurallar boyama ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle her öğrencinin okulu ikinci bir evi olarak görmesi ve evinde nasıl temizliğe önem veriyor ise okulda da aynı şekilde önem vermesi gerekmektedir. Sınıflarda ve koridorlarda öğrencilerin koşmaması ve düzgün bir şekilde yürümesi gerekmektedir. Okuldaki arkadaşlarımıza kötü davranmamalı, onlara el şakası yapmamamız gerekmektedir. Tuvaletleri temiz tutmamız ve derslere zamanında katılık sağlamamız da okulda uymamız gereken kurallar arasında yer almaktadır.

Yüksek sesle konuşmak okulda gürültü yaratacağından dolayı yasaktır. Her öğrencinin kılık kıyafetine özen göstermesi, temizliğe önem vermesi, ders dinlemesi ve öğretmeninin sözünü kesmemesi, söz almadan konuşmaması ve istiklal marşı okunurken saygı duruşunda olması gibi durumlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Okulda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.