Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Okul Yemekhanelerinde Masalarda Tuzlukların Kaldırılmasının Sebebi Ne Olabilir?

Bu yazımızda okul yemekhanelerinde masalarda tuzlukların kaldırılmasının sebebi ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sağlıklı yaşamak için dengeli ve düzenli beslenmek gerekir. Dengeli ve düzenli beslenmek için de besinlerin sağlık değerlerinin önemli ölçüde araştırılması gerekir. Sağlık sorunlarının azaltılmasında besinlerin kontrol altında tutulması oldukça önemlidir. Bu nedenlerle toplu yemek yenen yerlerde bazı sağlık tedbirleri alınmıştır.

Okul yemekhanelerinde tuzlukların kaldırılması bu sebeple yapılmıştır. Tuz, sağlık sorunlarının yaşanmasında olumsuz bir neden oluşturmaktadır. Tuz genel olarak yararlı olsa da aşırı kullanımı, her yemeğe katılması ve alışkanlık haline gelmesi sağlık sorunlarının yaşanmasında etkili olur. Bu da vücudun zehirlenmesi gibi bir şeydir. bu nedenle sağlık bakanlığı ve milli eğitim ortak bir çalışma yaparak böyle bir karar almıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sami dedi ki:

    Okul yemekhanelerinde masalarda tuzlukların kaldırılmasının sebebi fazla tuzun insan sağlığı için çok tehlikeli olmasından kaynaklanır. Tuzun böbrek sağlığı açısından pek çok zararı vardır.

Yorum Yaz