Okul ve Sınıf Eşyalarını Neden Özenli ve Dikkatli Kullanmalıyız

Okul ve sınıf eşyalarını neden özenle kullanmalıyız kısaca maddeler halinde bilgi verelim.

Bu yazımızda okul ve sınıf eşyalarına neden dikkat etmemiz gerektiğine değineceğiz. Eğitim aldığımız okullardaki eşyaları korumamızın başlıca iki nedeni vardır. Bunun ilk nedeni;  okullar toplumun ortak malıdır. Bu araç gereçlere getirilen bir zarar devlete ve halka verilmiş bir zarardır. Diğer bir neden ise; bu araç ve gereçlerin bir dönemlik değil bir çok neslin kullanımı için gereklidir.

Bizlerin şu anda kullandığı okul araç gereçlerini kim bilir kaç nesil kullanmıştır. Bizim şu anda eğitim gördüğümüz sıralar, tahtalar kim bilir kaç neslin eğitimine katkı sağlamıştır. O nedenle bizlerde bizden sonraki nesillere bu araç ve gereçleri temiz ve kullanılabilir şekilde bırakmalıyız. Yoksa her dönem devlet ekonomisinden büyük kayıplar veririz.

Okullar, toplumun ortak malıdır. Yani toplumda yaşayan tüm bireylerin bu okullarda hakkı vardır. evlet, halktan topladığı vergilerle eğitim harcamalarını finanse ediyor. Bu nedenle tüm vatandaşların bunları kullanmaya hakkı vardır.

Bu okulların yapılmasına katkı sağlayan bizim ailelerimizdir. Bu nedenle bizler bu kamu mallarını korumalı, temiz tutmalıyız.

öğretmen

Peki Sizce Okul ve Sınıf Eşyalarını Neden Özenli ve Dikkatli Kullanmalıyız ? Sizler de Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.