Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

Okul Müdürleri Ne Zaman Değişecek

Okul müdürleri ne zaman yer değiştirecek hakında bilgi kısaca, Okul müdürleri ne zaman değişecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nda büyük değişim başladı ve 100 bin okul müdürünün değiştirilmesiyle de devam edecek.

Cumhuriyet dönemindeki en büyük personel değiştirme işlemlerinin yapılmasını ön gören yasanın Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla değişiklikler başladı.

Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, kanun Milli Eğitim Bakanlığı’nca değerlendirmeye alınmadan önce görev değişikliği yaşadı ve yerine Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt getirildi. Ayrıca bakanlıkta görev yapan tüm müsteşar yardımcılar, genel müdürler, grup başkanları, il ve ilçe milli eğitim müdürleri görevlerinden alındı. Milli Eğitim’de asıl değişiklikler ise önümüzdeki haftada girilecek süreçle başlayacak. Pazartesi gününden itibaren görevden almalar ve atamalar hız kazanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı Eğitimcilerin Yönetmesini İstiyoruz

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki değişiklikler için konuştu. Eğitim sisteminde kadro değişikliğinin böylesine daha önce rastlanmadığını ve hükümetin geçmişteki hatalarından ders alması gerektiğini ifade etti. Tebeşir tozu yutmuş, eğitimci kimlikli insanların yönetici kadrosuna getirilmesini istediklerini vurguladı. Yeni Milli Eğitim Temel Kanunu ile sayıları gittikçe artan atıl durumdaki yöneticilerin eğitim uzmanı olmak üzere atanmasını ya da öğretmen eksiği olan okullarda göreve başlamasının sağlanması gerektiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 14 genel müdürün 3’ü, 140 daire başkanının 23’ü değiştirilirken 81 il milli eğitim müdürünün 12’si merkeze çekildi. Deyim yerindeyse Milli Eğitim Bakanlığı’nda deprem yaşandı.

Okul Müdürleri Ne Zaman Değişecek Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz