Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2017

okula kayıt ile ilgili görsel sonucu

LGS Sınavı’na giren öğrencilerin stresi ve heyecanı henüz bitmiş değil. Tercih dönemini bir an önce atlatarak, istedikleri okula kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin heyecanı zamanın da daralması ile birlikte her geçen gün daha da artıyor. Her öğrencinin ve velinin cevap bulmak istediği en önemli sorularından bir tanesi de okulların ne zaman açılacağı yönünde oluyor. Peki 2017 yılında okullar ne zaman açılacak ve 2017 – 2018 eğitim ve öğrenim dönemine ne zaman başlangıç sağlanacak? Milli Eğitim tarafından açıklanan veriler dikkate alınarak hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere okul kayıtları ne zaman başlıyor 2017 kısaca bilgi vereceğiz.

Öğrenciler, tercih sonuçlarını öğrenir öğrenmez okullarına kayıt yaptırmak istiyor. Yeni eğitim ve öğretim hayatına gidecek olan ve ilk defa lisede okuyacak olan öğrencilerin heyecanı diğer öğrencilerden daha farklı oluyor. 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu duyuru, kimi öğrencinin hoşuna giderken kimi öğrencinin heyecanının daha da artmasına sebep olmakta. Eğitim ve öğrenim başlamadan önce öğrencilerin liselerine kayıtlarını yaptırması gerekiyor. Kayıt yaptırma ise Eylül ayında gerçekleşecek olan nakil işlemlerinin ilan edilmesinin ardından yayınlanacaktır.

 

Tüm öğrencilerin, gidecekleri lise ile ilgili herhangi bir sorun yaşamaması için bu ve buna benzer tarihleri önemle takip etmesi gerekmektedir.

Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2017 Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    kayıtlar ne zamn

  2. Aysel dedi ki:

    Kızım için 2017 okul takvimi lazımdı bana bu yazınızda tüm bilgilere ve benim için gerekli olan tüm hususlara ulaştım güzel bir konu seçmişsiniz.

Yorum Yaz