Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Okul Geçidine Neden Üst Geçiş Yapılmalıdır

Sevgili Öğrenciler Okul Geçidine Neden Üst Geçiş Yapılmalıdır Açıklayalım.

Okullar genellikle merkezi konumlarda bulunur. Merkezi konum denince anlaşılan bir ana caddenin kenarlarıdır. Okullar böyle caddelerin yanında kurulduğunda öğrencilerin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesini sağlamak belediyenin bir görevidir. Böyle yerlere bir üst geçit veya alt geçit yapılarak trafik kazası riski en aza indirilebilir.

Aslında üst geçit veya alt geçit olmasa da her okulun önünde yapımı çok basit olan bir öğrenci geçidi bulunmaktadır. Trafik işaretleriyle de bunun bir öğrenci geçidi olduğu belli edilmektedir. Ancak hem öğrencilerin dikkatsizliği hem de sürücülerin bu duruma aldırmayıp buralarda hız kesmeyişi üst veya alt geçit yapımını daha tatmin edici kılmaktadır. Yani öğrencilerin okula gidip gelirken trafik kazaları yaşamamaları için mevcut olan iki yöntemden birincisi öğrenci ve sürücülerin öğrenci geçitleri hakkında bilgilendirilmesinin yapılması, ikincisi ise alt veya üst geçitlerin yapılmasıdır.

Öğrencilerin bilgilendirilmesi okullardaki trafik dersleri ile veya gezici eğitici gruplar ile yapılabilir. Bu eğitimlerde öğrencilerin karşıdan karşıya geçerken önce sola sonra sağa sonra tekrar sola bakması gerektiği gibi temel bilgiler verilmelidir. Bunun dışında karşıya grup halinde geçilecekse biraz beklemek ve hızlı ve dikkatsiz çıkışlar yapmamak konusunda uyarılarda bulunulmalıdır.

Burada aynı anda hem sürücülerin hem öğrencilerin eğitimi için bazı öğrencilerin öğrenci geçitlerinde uyarıcı levhalar tutarak sürücüleri uyarması güzel bir yöntem olabilir. Ancak bu yapılmasa bile bu gibi geçitlerde trafik polisleri görevlendirmek gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz