Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Oktay Sinanoğlu, Yaptığı İşleri Niçin “Ben” Yerine “Biz” Diyerek Anlatıyor?

Aşağıda Oktay Sinanoğlu, yaptığı işleri niçin “ben” yerine “biz” diyerek anlatıyor kısaca olarak ele alacağız.

Oktay Sinanoğlu, Türkiye tarihinde en önemli isimlerden biridir. En genç profesör olan kişilerden biridir. Yale Üniversitesi’nde altın çağını yaşayan ve çeşitli çalışmalar yaparak bilimsel olarak akademik kariyerini kanıtlayan biri olmuştur. Sürekli olarak üreten, düşünen ve yön veren bir isim olmayı başarmıştır.

Oktay Sinanoğlu, yaptığı işlerde ben yerine biz diyerek tevazu sahibi olduğunu ortaya koymaktadır. Üreten, düşünen ve toplumu yönlendiren kişilerin kibirden uzak bir hayat yaşamaları için tevazu sahibi olmaları gerekir. Tevazu sahibi olmak insanlara ahlak, erdem, terbiye katan ve saygı duyulması gereken bir tavır olarak bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Özden dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Oktay Sinanoğlu, Yaptığı İşleri Niçin “Ben” Yerine “Biz” Diyerek Anlatıyor? süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

  2. Gülben dedi ki:

    Merhabalar ödev siteniz inanılmaz çok iyi, 5 yıldızı hak ediyor, benim adım Gülben, ben Oktay Sinanoğlu, Yaptığı İşleri Niçin “Ben” Yerine “Biz” Diyerek Anlatıyor? yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

  3. meryem can dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Oktay Sinanoğlu, Yaptığı İşleri Niçin “Ben” Yerine “Biz” Diyerek Anlatıyor? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz