Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2020

Öksürük Nasıl Kesilir

Öksürük nasıl kesilir, öksürüğü ne hangi yiyecekler içecekler keser

Havaların soğuması ile birlikte ortaya çıkan üst solunum yolu hastalıkları hepimizi zor duruma sokuyor. Hele bir de burun akıntısı, hapşırık, ateş gibi şikayetlere öksürük de eklenirse hayat bizim için bir süre durma noktasına geliyor. Peki kişinin günlük hayatını olumsuz olarak etkileyen öksürük karşısında nasıl önlem almak gerekir, öksürüğe iyi gelen yöntemler nelerdir?

faranjit

Öksürüğe elma çayı

Annelerimiz bilirler, öksürüğün en iyi çözüm yollarından birisi elma çayıdır. Öksürüğünüzü kısa sürede kesecek olan bu yöntem öksürük ve balgamdan  kurtulmak  için adeta bir mucizedir.

Bir elmayı ince ince dilimleyin, bir litre suda demledikten sonra ılık olarak için. Hem lezzetli hem şifalı olan bu çay, en kısa sürede öksürüğünüze iyi gelecektir.

Ayrıca bu çayın balgam söktürme ve göğsü yumuşatma etkisi de vardır. Bunun için çayınızın içine birer tutam tarçın, zencefil ve karanfil ekleyin.

Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler Yiyecekler ve İçecekler Hakkında Bilgi Verdik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gül dedi ki:

    3 haftadır öksürüğüm ne yaptıysam geçmedi turp bal zencefil pekmez hepsini denedim doktarada gittim ilaçların faydasını göremedim . öksürüğüm neden geçmiyor sbebi ne olabilir

Yorum Yaz