Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Öğretmen Mum Gibidir Kendisi Tükenirken Etrafını Aydınlatır İle İlgili Kompozisyon

Günümüzde bir çok meslek vardır ancak şu bir gerçektir ki; öğretmenlik mesleği diğer mesleklerden ayrıdır çünkü öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bunun nedeni ise öğretmenlik mesleği sabır ve özveri gerektirir; öğretmenler öğrencilerine karşı sabırlı ve özverili olmalıdır ki onları hayata karşı sağlam ve doğru vatandaş olarak yetiştirebilsinler.

öğretmen_İlkokula başladığımız gün öğretmenimiz bize büyük bir özverili ve sevgili bir şekilde davranmıştır. Bu öğretmenlerimizin sabrını ve sevgisini gösteren sadece ufacık bir örnektir. Eğitim hayatına adım attığımızda günümüzün büyük bir bölümünü öğretmenlerimizle geçiririz ve onları annemizden, babamızdan daha çok görürüz. Eğitimimiz için öğretmenlerimiz özellikle okuma ve yazmayı hiç bilmiyorken büyük bir sabırla bizimle ilgilenmiştir. Bu sebepten dolayı da öğretmenlerimiz hayatımız boyunca model aldığımız kişiler olmuştur.

Kısacası; öğretmenlerimiz birer mum gibidir. Bilgileriyle etraflarını aydınlatırlar ama bizleri eğitirken kendileri de çok yorulur ve yıpranırlar ancak bundan şikayet etmezler kendilerinden sürekli özveri verirler. Bu nedenle öğretmenlerimizin kıymetini bilmeliyiz.

Öğretmen Mum Gibidir Kendisi Tükenirken Etrafını Aydınlatır Anlamı Konusunda Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz