Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2018

Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Bir çocuk doğduğunda ilk eğitimi ailesinde almaya başlar; emeklemeyi, yürümeyi sonrada yürümeyi öğrenir ailesinden… Sonra örf ve adetleri ile ilgili toplumun özelliklerini anlatan olaylara rastlar etrafında… Sonra büyür ve okul hayatı başlar ve bir öğretmen girer hayatına; adeta yoğrulmaya hazır bir hamur olarak görür öğrencisini. Çünkü ilimle birlikte hayatı öğretecek ona…

2(212)Öğretmen; öğrencilerinin rol modelidir. Çünkü iyi öğretmen olarak ya da kötü öğretmen olarak nitelendirilse de öğrenciler öğretmenlerini model alırlar ve hayatı onunla öğrenirler.

Bir öğretmen öğrencilerinin küçücük kalplerinde kocaman yerler kaplamaktadır bu nedenle de değerleri paha biçilemez öğretmenlerin… Hem okumayı öğretir, hem yazmayı hemde hayatla nasıl başa çıkacaklarını öğretir öğrencilerine. Zorlukları nasıl göğüsleyeceklerini öğretir öğrencilerine…

Kısacası; öğretmen öğrencilerinin dünyası olur ve o küçük yüreklerde büyük sevgiye sahip olur, onları öğrencileri gibi değil kendi çocuğu olarak görür. Bu da aralarındaki bağı daha da kuvvetlendirir.

Öğretmen İle İlgili Kompozisyon Örneği Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bizlere Yazabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz