Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Öğretmen Atamaları 2013

Öğretmen atama takvimine göre 2013 yılında öğretmen atamaları ağustos ayında yapılacak. 2013 yılında ne kadar öğretmen atanacak, 2013 öğretmen atama kontenjanları gibi soruların şu ana kadar en güncel bilgileri veriyoruz.

ozelders

Öğretmen atamaları, öğretmen atama kontenjanları ve tarihleri 2013, öğretmen atamaları ne zaman yapılacak 2013

Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye kulislerinde konuşulanlara göre 2013 yılında yaklaşık 40 bin öğretmen ataması yapılacak. Öğretmen atama başvuruları ağustos ayı içerisinde KPSS puan üstünlüğü esasına göre yapılacak ve atananlar göreve 1 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlayacaklardır.

Bu yıl ilk kez yapılacak olan Öğretmen Alan Sınavı ÖABT dolayısıyla öğretmen adaylarında farklı bir heyecan var.

Öğretmen Atama Kontenjanları Ne Kadar Olacak

2013 Öğretmen atama kontenjanlarının branşlara göre dağılımı belli değil ancak aslan payını alacak olan bölümler Milli Eğitim bakanlığının daha önce açıklamış olduğu ihtiyaç olan öğretmenlikler bilgisine göre belli. Buna göre 35 bin atamada en fazla ataması yapılacak öğretmenlik branşları Rehberlik, Okul Öncesi, İngilizce, Türkçe, İlköğretim Matematik olarak göze çarpıyor. yeni eğitim sisteminin ortaya çıkartmış olduğu sınıf öğretmenliği fazlalığından dolayı, bu alandan atamanın yine düşün olacağı gelen bilgiler arasında.

Öğretmen Atama Sayısı İle İlgili İlk Açıklama

ATAMALAR 2013 AĞUSTOS’TA

2012 yılında da Ağustos ayında denilmesine rağmen öğretmen atamaları Eylül ayında yapılmıştı. Fakat Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in demecine  göre 2013 yılında öğretmen atamaları Ağustos ayında yapılacak.

SAYI 42 BİN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bir Televizyon programında  atamaların Ağustos ayında yapılacağını ve atanacak öğretmen sayısının da 39 bin- 42 bin arasında olacağını söyledi.

2013 Öğretmen Atamaları ve Öğretmen Atama Kontenjanları İle İlgili Olarak Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ulas kocer dedi ki:

  arkadaslar sesimizi acilen sayın bakana duyurmalıyız.2013 te ki tüm öğretmen alımları kpssp10 puan türü ile yapılmalıdır aksi olursa birçok arkadas mağdur olacaktır.

  1. İBRAHİM dedi ki:

   ulaş bu çaba neden neden illaki atamalar kpss puanıyla olmak zorunda…sen bence tek kelimeyle bencilin tekisin öğretmen adayı arkadaşlarımız zaten bir sürü sınavdan geçerek kazanmadılarmı bu haklarını…sen eğitim fak. kazan elinde kazanılmış hakkın olsun diploman olsun sonra atanmak için tekrar sınava gir…eğer anlatmak istediğin kurumlar arası sınavsız geçiş hakkıysa BAK KARDEŞİM ZATEN O ARKADAŞLARIMIZ HEM EĞİTİM FAK KAZANIP BİTİRMİŞLER HEMDE SENİN YAPAMADIĞIN MEMURLUK SINAVINA GİRİP KAZANMIŞLAR SENİN ANLAMADIĞIN SEN BU SINAVA YENİ GİRİYORSUN AMA ONLAR DAHA ÖNCEDEN GİRMİŞLER…

 2. büşra dedi ki:

  Bu ülkenin sınav çalışarak kendini yormuş ,heyecanı kalmayan ögretmenlere ihtiyacı yok ,bu ülkenin heyecanını kaybetmemiş ögretmenlerine ihtiyacı var.

 3. tarih dedi ki:

  artık bazı bölümlerin değersizliği açıkca ortaya çıktı, ünv kontenjanında düşüş olacağı ve zorla ünv öğrtm kazandırkmak için mecburen artış olacağını biliyoruz yoksa atanamıyorlar deyip düşündüklerinden değil, bu sene göreceksiniz lise son sınıflar tercih yapmayacaklar bazı branşlara ve böyle giderse bölümü kapatmak zorunda kalacaklar.

 4. ayşe dedi ki:

  tarih öğretmenliği kontenjanından neden hiç bahsedilmiyo, varsa bir bildiğiniz lütfen paylaşın

 5. Fadime TÜRKYILMAZ dedi ki:

  Ben kısaca şunu söylüyorum içim acıyor kızım 3 yıl oldu okul bitireli 3 yıldır bu stresi çekiyor biz de onula beraber çekiyoruz.Allah her kese benim kızıma da yardım etsin.Büyüklerimiz çare olsunlar

 6. tuncay öztekin dedi ki:

  ben okudum bir faydasını göremedim.eşim öyle hayatımız KPSS ve sınavlarla geçti ve halem atanamadık karar aldık çocuklarımızı meslek sahibi yapıp biran önce hayata atılması için mücadele göstereceğiz. onlarında bu sıkıntıları çekip hayal kurarak ömür geçiröelerini istemiyoruz.

  1. tuğçe dedi ki:

   siz sınıf öğretmenliğimi okudunuz

 7. şenol bozdağ dedi ki:

  devlet iyiden çılkını çıkardı yazıklar olsun böyle hükümete

 8. ayça yılmaz dedi ki:

  Arkadaşlar meclisten bir tanıdıktan aldığım bilgiye göre, meb ağustosta sınıf öğretmenlerine yine az kontenjan ayıracakmış, çok yüksek almak gerekiyor kpss den,:(

  1. mert dedi ki:

   Sen atandin o zaman mecliste bi tanidik varsa bu hukumette kralsin kafani takma sen . Sana yuksek almak gerekmez canim sonra n sinava gir cik yeter hallederler Allah bize yardimci olsun.

Yorum Yaz