Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

Öğretmen Adaylarına Umut Işığı

Atama bekleyen ve meydanlarda seslerini duyurmaya çalışan öğretmenlere müjdeli bir haber geldi. Her ne kadar resmî olarak açıklanmamış olsa da kulislerde konuşulanlara bakarsak, söylenenler doğru gibi. Bu haberim atama bekleyen öğretmen adayları ile mezun olmayı bekleyen öğretmen adaylarını yakından ilgilendiriyor.

ogretmenogrenciler

Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz aylarda 2013 yılı içerisinde alınacak memur sayısı açıklanmış ve bu rakam 79 bin olarak belirlenmişti. Atama yapılacak 79 bin kadronun yaklaşık 25 bin kadarının öğretmenlere ayrılması planlanıyordu. Bu beklenti öğretmen adaylarının belleklerine iyice yerleşmişken, sevindirici haber geldi. Günlük tirajı yüksek bir gazetede de yer alan bu habere göre 79 bin memura ek olarak 65 bin memur alımı daha yapılacak. Yani hükümet, 2013 yılında rekor sayıda memur alımı gerçekleştirecek. Bu artışın öğretmen atama sayılarını da arttıracağını ve oranlamayı düşündüğümüzde 2013 Ağustos ayında yaklaşık 40 bin öğretmen atamasının yapılacağını söyleyebiliriz. Sitemiz derszamani.net takipçileri bilirler ki, sadece doğru ya da doğru olma ihtimali yüksek durumları haber olarak yayınlarız. Bu prensibimizden hareketle, bizler de 2013 yılında bu kadar öğretmen alımının yapılmasını bekliyoruz.

Hükümetin atanamayan öğretmenler sorununa titizlikle eğildiğini, atama döneminde ciddi bir öğretmen ataması yaparak kamuoyunda iyice dillendirilmeye başlanan atanamayan öğretmen haberlerini bir nebze de olsa dindirmeyi amaçladığını söyleyebiliriz. Umuyoruz ki, ağustos ayında en az 40 bin atama olacaktır.

derszamani.net (Sitemiz yazarlarına aittir,izinsiz kopyalanamaz)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. YALAN dedi ki:

    ıster 100 bın ıster mılyarlar ataması olsun ….Sınıfögretmenı alımı olmadıktan sonra ….

  2. ali bezeniroğlu dedi ki:

    Umarız verilen sözler tutulur. Bizler de atanamamaktan artık bunalıma girdik.

Yorum Yaz