Öğretmen adayları İçin KPSS Kaldırılıyor

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu , öğretmen adaylarına yönelik önemli bir açıklama yaptı.

Adayların, KPSS yerine  başka bir sınavla atanmaları yönünde çalışma başlatıldı..

Bakan Çubukçu, bitmek üzere olan çalışmanın, tamamlanır tamamlanmaz açıklanacağını söyledi.

Çubukçu, yeni öğretmen atamaları yapacaklarını haber verdi.

Yaklaşık 320 bin öğretmen adayı atama bekliyor.

4 yorum

  1. formasyon almak istiyoruz ve eğer bi adil seçim yapmak istiyorsanız bu defa zahmet olacak ama düşünün de karar verin. bu yazdıklarımı okuyacaklarını hiç zannetmiyorum yine biz gibiler okuyup yorum yazacak bizim sesimizi sadece yine biz duyacağız.

  2. bizim hayatlarımız oyuncak değil ellerinizde. ben 2010 coğrafya mezunuyum ve formasyon alamadım.röform demek eskiyi kaldırıp köklü ve en iyi düzeni getirmektir var olan düzeni aratmak değildir. kanun çıkıyor bir yıl sonra hatalı oldu deyip başka birşey geliyor biz sizin ellerinizde deneme tahtası değiliz.bence bir yıl sonra aklınız başınıza geliyorsa ki halan bize önceki düzeni aratıyorsunuz oturun iki yıl düşünün sonra karar verin ve bizim hayatlarımız mahvolmuş durumda bunun hesabını kim soracak… sizden bir atatürk gibi kararlar beklemiyoruz ama eski ağlatan ama simdi aranılan düzeni getirin yeterli bize bizim oyuncak olmadığımızı görün . mezun oldum tekra üniversite kazanıp ortalama mı yükselteceğim… BİZ ALLAHA İNANIYORUZ VE HERŞEY İNŞALLAH DÜZELECEK. SİZE GELİNCE YORUMSUZ…sonrasında kpss var şimdi düzenlemeye çalıştığınız sınav bu defa kaç kişinin hayatı var ?

  3. neden ATASINLARKİ bizi ücretli olarak sömürmek dururken neden?
    2009 mezunuyum o kadar tercih yaptım olmadı teknoloji ve tasarıma tercih yaptım oda olmadı sonra öğreniyorum ki diyarbakırdan gelen çocugun okulunda bu ders yok e kardesim atasaydın da beni ben oarada görevimi yapsaydım….

  4. Aslında yapılması gereken de bu. Nihayet gerçekleri görebilmişler. Bu da birşey en azından. Müzik öğretmenine matematik soruyorlar ve matematik bilgisine göre başarılı yada başrısız sayarak atama yapıyorlar. Bu geri zekalılık değil de nedir? Biraz ileri gitmiş olduğumun farkındayım. Ancak sizin de müzik öğretmeni oğlunuz olsa, 2 yıldırda bu matematik illetinden daha doğusu bu sistemi bu şekilde düzenleyen geri zekalılar yüzünden atanamasa sanırım sizde aynı şeyleri söylersiniz bu geri zekalılara ki, o geri zekalılar hangi koca koca makamları işgal etmekteler. Çocuğun bu 3. yılı kazanmıştı. Aynı geri zekalılar bu seferde sorulara sahip çıkamadılar, birileri bu soruları çaldı gerekçesiyle sınavı iptal ettiler. Çocuk askerliğini yapmakta ve askerde hazırlanamadığı ve eğitimde ayağını kırdırğı için de tekrarlanan sınavda maalesef bu kez başarılı olamadı. Başarılı olduğu sınavın 10 puan gerisinde kaldı. Artık atanması da bir başka sonbahara daha açık bir ifadeyle ALLAH’a kaldı. Yine bu geri zekalıların yüzünden. ALLAH aşkına bu nasıl ülke böyle. İki çocuğum var ikiside ünüverisite mezunu biri özel sektörde çalışıyo, daha doğrusu sömürülüyo. Diğeri Müzik öğretmeni ve 3. yılı oldu, atanamıyor. Şu anda askerliğini yapmakta dolayısı ile asker olmanın vatan görevi yapmanın dezavantajını yaşatmaktalar çocuğa. Askerde olmayanlar, yada erkek olmayanlar tekrarlanan bu sınava yeniden hazırlanıp girdiler, bu çocuk ise hazırlanamadı. Şanlıurfada sınır karakolunda nöbet tutmakta idi. Genelkurmay Başkanına Mektup yazdım. Bir asker babası olarak durumunu anlattım sınava hazırlanabilmesi için zaman ve materyal konusunda yardımcı olunmasını istedim. Sınavdan iki gün önce genelkurmaydan bir binbaşı beni arayıp geç kalındığını ancak sınavda başarı dileyebileceğini ifade etti ve başarı diledi. Ancak o binbaşınında dileği kabul olmadı. Çocuk çalışamadığı için kurukuruya bir başarı dileğiyle maalesef başarılı olamdı. Buyrun siz olsanız ne yaparsınız size bir soru. Ya bu ülkede insanlar boşuna cinnet geçirmiyor ya. Allah tüm bunlara sebep olanların belasını versin şu mübarek bayram arefesinde. Benim de dileğim bu.

Yorumlar kapatıldı.