Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Öğrenilmiş Davranışlar ile İçgüdüsel Davranışlar Arasında Fark Var mıdır? Örneklerle Açıklayınız.

Aşağıda öğrenilmiş davranışlar ile içgüdüsel davranışlar arasında fark var mıdır örneklerle açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Öğrenilmiş davranışlar ile içgüdüsel davranışlar arasında fark bulunmaktadır. Öğrenilmiş davranışlar insanların sonradan kazandıkları davranışlar olarak bilinmektedir. İçgüdüsel davranışlar ise doğuştan gelen davranışlardır. Öğrenme ve içgüdü arasında bütün farklara rağmen bir bağ bulunmaktadır.

Öğrenilmiş davranışlar ile içgüdüsel davranışların farkı doğumda ve gelişim sürecinde ortaya çıkmaktadır. Meme emmek, kavramak, içgüdüsel davranışlar olarak bilinmektedir. Bisiklete binmek, at binmek, araba sürmek öğrenilmiş davranışlar olarak bilinmektedir. Doğuştan gelen ve sonradan kazanılan ayrımı yapıldığında içgüdüsel ve öğrenilmiş davranışlar arasındaki farklar daha iyi anlaşılmaktadır. Bütün canlılarda bu tür davranışlar meydana gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. başak karahan dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Öğrenilmiş Davranışlar ile İçgüdüsel Davranışlar Arasında Fark Var mıdır? Örneklerle Açıklayınız. ödevim için kullandım, ben Aksaray birincisi başak karahan hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Yorum Yaz