Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Öğrencinin Karnesi Nasıl Yorumlanmalı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Öğrencinin Karnesi Nasıl Yorumlanmalı

 

Öğrencinin Karnesine Nasıl Tepki Verilmeli, Öğrencinin Karnesi Nasıl Yorumlanmalı

Tüm velilerin ve öğrencilerin gözleri Cuma günü verilecek karnelerde. Bu karneler aslında ebeveynler için çok önemli bir fırsat. Çünkü anne babalar karnelere bakarak çocuklarının gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu nedenle her karne anne babalar tarafından doğru şekilde yorumlanmalı.

Cuma günü alınacak karnelerden bazıları iyi olup öğrenci ve aileleri sevindirecekken bazı kötü karneler de aileleri ve çocukları üzecek. Ancak uzmanlar iyi de olsa kötü de olsa karnelere verilecek tepkiler konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

Çocuğun başarılı olmasında birçok etkenin bulunduğunu söyleyen uzamanlar; bunda alınan eğitimin, aile ortamının, çocuğun bedensel ve ruhsal sağlığının, evin sosyal ve fiziki ortamının, motivasyonun çok etkili olduğunu söylüyor. Tüm bu etkenler başarıyı etkileyen etkenler arasında yer alıyor.

Başarısızlık sadece karne günü için geçerli değildir. Çocuğun durumunu önceden fark etmesi gereken aileler buna karneden önce çözüm bulmalı, karne alındıktan sonra ise bu sorunu çözmek için yöntemler aramalıdır. İyi karneler de ise ödül iyi bir pekiştireçtir fakat ödülün özelliğine dikkat etmek gerekir.

 

Karneler Nasıl Karşılanmalı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781