Öğrenci Adına En İyi Kararı Veli Verir Münazara

Aşağıda öğrenci adına en iyi kararı veli verir münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Öğrenci adına kararı veli vermelidir. Çünkü öğrencinin en iyi rehberi velidir. Bir rehber olarak veli, mantıklı ve makul tavırların, davranışların ve düşüncelerin öğrencilerin hayatında yerleşmesini sağlar. Öğrencilerin danıştığı akıl olarak veliler öğrenci iradesine baskı yapmadan karar verici konumdadır.

*Öğrenciler adına veliler karar veremez. Öğrencilik hayatını ancak yaşayan bilir. Öğrencilerin kendi kararlarını kendileri vermeleri gerekir. Öğrencilerin kendi hayatlarını yakından ilgilendiren durumlarda kendi kararlarını vererek hareket etmeleri onlara güç de kazandırır.

*Öğrenciler adına en iyi kararı veren velilerdir. Veliler, karar verici olarak öğrencilerin yanlıştan ve hatadan korunmasını sağlar. Veliler, öğrenciler için en doğru olanı ve en iyi olanı seçmeye çalışırlar. Her şeyin doğru ve iyi olması velilerin tek gayesidir.

*Öğrenciler adına karar verici olan veliler değildir. Velilerin, hiçbir şekilde öğrencilere karışmaması ve iradelerine baskı yapmamaları gerekir. Öğrencilerin öğrencilik hayatı boyunca kendi başına karar almaları ve kendi tercihlerini yapmaları gerekir.

*Öğrencilerin adına karar verici velilerdir. Veliler, öğrencilerin öğrencilik hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Çünkü velilerin gözetiminde bir öğrencilik hayatı ayrı bir motivasyon ve destek sağlamaktadır. Bu da öğrenciler için maddi ve manevi olarak oldukça iyi bir destek olmaktadır.

Öğrenci Adına En İyi Kararı Veli Verir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.