Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Ödemeyi Yaptıktan Sonra Alışveriş Belgemizdeki Fiyat Bilgilerini Kontrol Etmemiz Gerekir mi Neden?

Bu yazımızda ödemeyi yaptıktan sonra alışveriş belgemizdeki fiyat bilgilerini kontrol etmemiz gerekir mi neden kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Alışverişlerimizde ödeme yaptıktan sonra faturamızı, fişimizi, bilgi fişimizi ve fiyat bilgilerini almak zorundayız. Çünkü hem vergi kaçırmayı önlemek hem de ne kadar ödediğimizi bilmek gerekir. Ödemeyi yaptıktan sonra alışveriş belgesindeki fiyat bilgilerini kontrol etmemiz gerekir.

Ödeme yaptıktan sonra verilen bilgi fişleri vergi hesaplamasına dahil değildir. Bunun için irsaliye almak gerekir. Fiyatların kontrol edilmesi insanların ne kadar harcama yaptığını ve neye ne kadar ödendiğini göstermektedir. Bunun kontrol edilmesi tüketicinin ne harcadığını bilmesi açısından önemlidir. Ayrıca yasal olan da budur.Çünkü vergilerin kaçırılmaması için bu gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. semiha dedi ki:

    Ben geçen gün marketten çıkınca fişimi kontrol ettim. İndirimli olan ürünlerin hiç birinin fiyatını düşürmemiş. Kim bilir kaç kere böyle yaptılar haberimiz olmadan onun için artık hep alışveriş belgemi inceliyorum.

Yorum Yaz