Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

Normal ve Normal Dışı Davranışlar Birbirinden Nasıl Ayrılır? Konuyu Bir Örnek Üzerinden Açıklayınız.

Aşağıda normal ve normal dışı davranışlar birbirinden nasıl ayrılır konuyu bir örnek üzerinden açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Normal olan davranışlar, yer, zaman ve duruma göre uygun olan davranışlar olarak bilinmektedir. Normal dışı davranışlar ise bu durumların aksi anlarda meydana gelen davranışlar olarak bilinmektedir. Normal ve normal dışı davranışlar birbirinden ayrılmaktadır.

Bir sınav esnasında heyecanlanmak normal bir davranış olarak bilinmektedir. Fakat sınavda ne olursa olsun sürekli olarak başarısız olma kaygısı gütmek ise normal dışı bir davranış olarak yaşanmaktadır. Normal dışı davranışlara istatiksel olarak çok az rastlanmaktadır. Normal dışı davranışlar, psikolojik olarak beş evreden oluşur ve kişilik bozukluklarına neden de olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve özkaynak dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Normal ve Normal Dışı Davranışlar Birbirinden Nasıl Ayrılır? Konuyu Bir Örnek Üzerinden Açıklayınız. işime yaradı ödevimde, ben Sinop kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz