Nikola Tesla İcatları ve Buluşları
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ağustos 2018

Nikola Tesla İcatları ve Buluşları

Aşağıda Nikola Tesla icatları ve buluşları kısaca olarak ele alacağız.

Nikola Tesla, 1856 yılında Hırvatistan’da dünyaya gelmiştir. Çok zeki bir çocuk olduğu bilinmektedir.Annesinin destekleri ile okumuştur. Teknik alanda kendini sürekli geliştirme eğiliminde olmuştur. Nikola Tesla, Gratz Bilim Enstitüsü’nde Matematik, Fizik ve Mekanik alanında dersler almıştır. Asıl ilgili alanı elektrik olmuştur.

Elektrik alanında teknik araştırmalar yapmak için eğitimini sürdürmüştür. Telefon şirketinde çalışmaya başlaması elektrik alanında çalışmalar yapmasında faydalı olmuştur. Nikola Tesla, telefon şirketinde çalışırken döner makineleri regüle edecek kontrol cihazları icat etmiştir.

Alternatif akım ve doğru akım üzerinde çalışmalar yapmıştır. Alternatif akımı bulmuştur. Nikola Tesla ayrıca Amerika’da ilk hidroelektrik santralleri bulan bilim insanı olarak tarihe geçmiştir. Hidroelektrik santrallerinin mucidi olarak bilinmektedir. Radyo alanında uzaktan kontrol etme yöntemlerinin geliştirilmesinde çalışmalar yapmıştır.

Yüksek gerilim, radar ve radar tribünleri üzerinde çalışmalar yapmıştır. Uzay ve kozmik ses dalgaları üzerinde çalışmalar yapmıştır. Elektrik alanına yoğunlaşarak elektrik üretiminde ilkleri başarmıştır. Nikola Tesla, tarihin en önemli bilim insanlarından biridir. İcatları ve buluşları ile tarihe geçmiştir.

Nikola Tesla, 1943 yılında kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir. Nikola Tesla’nın yaptığı çalışmalar günümüzde bilimim gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Elektrik alanında icatları günümüzde hala teknik alt yapı olarak kullanılmaktadır. Geliştirdiği teorilerle birçok çalışmanın yapılmasında öncü olmaktadır.

Nikola Tesla İcatları ve Buluşları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Üzeyir ÜNAL dedi ki:

    Tek bir şeye ihtiyacımız var ÇALIŞMAK. Nikola tesla buluşları için teşekkürler.

Yorum Yaz