Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2018

Nezaket ve Görgü Kurallarına Örnekler

Nezaket ve görgü kuralları insanların toplum içinde huzur ve mutluluk ile yaşamalarının temel kurallarıdır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde insanlar arasında etkileşim azalacak ve toplum yaşanmaz bir yer haline gelecektir. Bu sayfamızda nezaket ve görgü kurallarına örnekler vermeye çalışacağız.

Kişilerin birbirlerine karşı iyimser ve hoşgörülü olmaları nezaket kurallarının başında gelmektedir. Toplumda herkes birbirini eleştirebilir birbirinin bazı yönlerini beğenmeyebilir. Bu nedenle eleştiri yapmak da oldukça doğaldır. Ancak dikkat edilmesi gereken eleştiriyi zamanında ve ölçülü yapmak bunu yaparken de kişilik özelliklerine saldırmamaktır.

Uyulması gereken bir diğer görgü kuralı da kişinin yaşına uygun olan olgunlukta davranışta bulunmasıdır. Ayrıca herkes kılık ve kıyafetine önem vermeli, yerine uygun olan kılık ve kıyafetleri seçmelidir.

Toplumda karşılaştığımız bir diğer durum da ziyaretlerdir. Ziyaretin zamanında ve yeterli uzunlukta olmasına dikkat etmek de uyulması gereken diğer görgü kurallarındandır. Kişi ayrıca karşısındaki dinlemeyi bilmelidir. Kimse kimsenin sözünü kesmemeli ve sadece kendisi konuşmaya çalışmamalıdır.

Nezaket ve Görgü Kuralları Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kkkkkkjkjjjkjkjkkjkjkjkjkjkjkj dedi ki:

    Çok kısa olmuş ve de madde madde yazsalarmış daha güzel olurmuş

  2. yalçın dedi ki:

    bu ne laaaaaa

Yorum Yaz