Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Newton Hangi Alanlarda Çalışmalar Yapmıştır?

Aşağıda Newton hangi alanlarda çalışmalar yapmıştır kısaca olarak ele alacağız.

Newton, tarihte en meşhur olan bilim insanlarından biridir. Newton birçok bilim dalında çalışmalar yapmıştır. Bilim dalları birbiriyle etkileşim halindedir Bu nedenle bilim insanları bir bilim dalıyla iştigal ederken başka bir bilim dalında da ilerlemek zorunda kalırlar. Newton, Fizik, Matematik, Astronomi alanlarında çalışmalar yapmıştır.

Newton, kütle çekim yasasını bulmuştur. Differansiyel ve integral alanlarında yeni denklemler üzerinde çalışmalar yapmıştır ve teleskoplar geliştirmiştir. Bu da Newton’un fizik, matematik, astronomi, mekanik, optik alanlarında çalışmalar yaptığını göstermektedir. Newton’un buluşları ve eserleri günümüzde hala yararlanılan kaynaklar arasında bulunmaktadır. Fizik alanında daha çok ismine rastladığımız Newton geliştirdiği yasalar sayesinde uzay çalışmalarının da yolunu açmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. müge dedi ki:

    Arkadaşlar Newton’un fizikçi olduğunu biliyorum. Acaba fizik alanı dışında başka hangi alanlarda çalışmalar yapmış hangi dal ile ilgilenmiş bilen varsa bana acil yorum yapabilir mi ?

Yorum Yaz