Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Canlı Türlerini Koruma Amaçlı Alınacak Önlemleri Yazınız.

Bu yazımızda nesli tükenme tehlikesi altında olan canlı türlerini koruma amaçlı alınacak önlemleri yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Nesli tükenmekte olan canlılar için bazı önlemler alınması gerekir. Bu önlemler insanların küresel sorunlara küresel çözümler üretmesiyle de mümkün kılınabilir. Nesli tükenmekte olan canlılar için alınması gereken önlemler biyolojik ve coğrafik olarak oluşturulabilir.

Nesli tükenme tehlikesi altında olan canlı türlerinin korunması amacıyla, çevre sorunlarının azaltılması gerekir. Kaçak avlanmanın önüne geçilmesi gerekir. İmar ve iskan politikalarının çevreye zarar vermeden gerçekleşmesi gerekir. Nesli tükenmekte olan canlıların nüfusları koruma altına alınmalı ve sağlıkları korunmalı, nesil devamlılıkları da sağlanmalıdır. Böylece nesli tükenmekte olan canlılar korunur ve canlılık zarar görmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkürler.

 2. Samet dedi ki:

  Allah belanızı versin

 3. Anonim dedi ki:

  bence fena değil.Kisa ve daha güzel olabilirdi.

 4. Anonim dedi ki:

  Ben cevapları çok beğeniyorum

 5. Gülizr dedi ki:

  Valla çok iyi cevaplar vermiyosunuz ben beğenemedim

 6. Zümrüt dedi ki:

  Keşke nesli tükenen hayvanlara örnek verseydiniz

 7. samet dedi ki:

  Nesli tükenme tehlikesi altında olan canlı türlerini koruma amaçlı alınacak önlemlerin başında avlanma yasağı olan yerlere riayet etmeli ve o alanlarda asla avlanmamak gelir.

Yorum Yaz