Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Nefret Niçin Kötü Bir Duygudur

Her insanın hayatında her zaman işler yolunda gitmeyebilir. İnsanların bu hayatta en çok etkilendikleri durumlardan bir tanesi diğer insanlar ile olan iletişimdir. İletişim her insanın bir ihtiyacı olmak ile birlikte sağlıklı bir iletişim kurulduğunda ortaya sevgi, sağlıksız bir iletişim kurulduğunda ise ortaya nefret duygusu çıkabilmektedir. Sevgi bu dünyadaki en güçlü duygudur. Fakat nefretin de sevgiden aşağı kalır bir yanı neredeyse yoktur. Peki nefret niçin kötü bir duygudur? Bu duygu insanın kendisine ve çevresindekilere ne gibi zararlar verir? Bu soruların cevaplarına ulaşmak ya da bu konu ile ilgili daha kapsamlı paylaşıma erişim sağlamak istiyorsanız, sizin için yapmış olduğumuz bu çalışmaya bir göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir insanın herhangi bir konu ile ilgili istediklerine ulaşamaması ve bu ulaşamamanın da kişinin kendisine yara vermesi gibi durumların sonucunda nefret duygusu ortaya çıkabilmektedir. Kimi zaman bir insandan nefret etme sebebinin o insan ile hiçbir alakasının olmadığı görülmektedir. Nefret tamamen kişinin kendisi ile alakalı olmaktadır. Nasıl ki kendini seven insan başkalarını da sever, aynı şekilde kendinden nefret eden insan başkalarından da nefret eder.

Nefret duygusunun hissedilmesi durumunda her insanın bu nefretini nasıl kontrol edeceğini bilmesi gerekmektedir. İnsanlar nefret duygusu yerine kendilerini daha olumlu bir şekilde düşünmeye yöneltmelidir. Çünkü dünyayı nefret değil, her zaman sevgi kurtaracaktır.

Nefret Niçin Kötü Bir Duygudur Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Derya dedi ki:

    İnsanlar oturup konuşurken birbirini anlamak için değil de kendi görüşünü savunmak için tartıştığında, farklı görüşte olmasalar bile nefret söylemleriyle dolu, kimseye bir faydası olmayan, yalnızca insanları birbirinden nefret etmeye iten bir iletişim kurulmuş olur. Türkiye’nin en büyük sorunu da budur. Eğer karşıdakini anlamaya çalışmazsanız hiçbir şekilde çözüm yolu bulunamaz. Siz siz olun, karşıdaki tamamen farklı görüşte bile olsa önce onu anlayın. Sonra ona kendi bakış açınızı anlatın. Ve ortaya ortak bir payda çıkarın. Saygıyı elden bırakmayın. Bu şekilde çözülmeyecek hiçbir problem yoktur. İyi günler dilerim

Yorum Yaz