Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Ne Mutlu Türküm Diyene Sözü İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda ne mutlu türküm diyene sözü ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türk milleti, tarih boyunca varlık mücadelesini daima savaşmak zorunda kalarak vermiştir. Türk milli kültürü ve gelenek, görenekleri, örf, adetleri bu yönde bir gelişim göstermiştir. Türk milleti mücadeleci bir millet olarak hemen her coğrafyada asırlar boyunca varlığını korumuştur.

Türk milleti göçebe olarak ve daha sonra yerleşik hayata geçerek birçok coğrafyada hüküm sürmüştür. Birçok devletler kuran ve medeniyetler meydana getiren Türkler, İslam ile müşerref olduktan sonra da bu şekilde yaşamışlardır.

Adalet, hürriyet, müsavat için mücadele eden Türkler, birçok kültür ve medeniyetle de irtibat kurmuştur. Türklerin siyasi idaresi ve askeri birlikleri dosta güven düşmana korku vermiştir. Bu nedenle Türkler, birçok millet tarafından da sevilmiştir.

Türklerdeki adalet anlayışı, hukuk sistemleri ve ahlaki yaklaşım başta Türk milleti olmak üzere diğer milletlere de eman vermiştir. Bütün bunlarla birlikte Türkler binlerce yıllık tarihiyle insanlık için mücadele etmişlerdir.

İnsanlık Türklerin en çok savaş gücünden yararlanmıştır. Türklerin kaderi savaş meydanlarında şekillenmiştir. Çünkü insanlık adına yapıcı ve köklü çözümler bazı şer odaklarını sürekli rahatsız etmiştir.

Bu nedenlerle, ne mutlu Türküm diyene derken, bu tarihi şuurla, Türklüğün insanlığa hizmet noktasında bir övünç kaynağı olduğu vurgulanabilir. Türküm diyebilen ve Türk adaleti altında kendini mutlu hisseden herkes adaletin dayandığı kuvvettin gölgesi ve himayesi altında müreffeh bir şekilde yaşar.

Ne Mutlu Türküm Diyene Sözü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok güzel

  1. Anonim dedi ki:

   .çok güzel

 2. sena dedi ki:

  Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü olan ne mutlu türküm diyene ile ilgili kompozisyon ödevimi sizin sayenizde bir artı karşılığında yağmış oldum teşekkürler :)

Yorum Yaz