Ne Ekersen Onu Biçersin Kısaca Anlamı

Tilmen Höyük

Yaşanılan bu hayatta insanlar yaptıkları iyi ya da kötü her şeyin karşılığını bir şekilde görürler ve bulurlar. İnsanlar kötü şeyler yapıyor ise onlar kötü insanlardır ve eninde sonunda kötülüklerinin cezasını çekerler. İyilik yapan iyi insanlar ise öyle ya da böyle yaptıkları iyiliklerinin karşılığını alırlar ve ödüllendirilirler.

İnsanlar iyilik düşünerek ve iyi niyetli olarak ne kadar çok iyilik yaparlar ise ya da ne iyilik yaparlarsa yaptıkları iyilikler günün birinde onlara iyilik olarak dönecek ve yüzleri gülecektir. Ancak ne yazık ki  kötülüklerin ve acıların ilk tohumları insanın ruhuna atılır. Bu nedenle de insan bencilleşir ve bencilliğinin, çıkarlarının çekiciliğine kapılan insanlar kötülük yapmayı bir yol olarak görürler. Vicdanlarını, eğitimlerini ön planda tutmadıkları sürece çıkarları kötü insanların dünyalarını adeta bir çember içine alır.

 

Yani; her insanın içinde kötülük tohumu vardır ancak iyi insanlar bu tohumları yok ederler ve böylece iyi insanlar olarak iyi işler yaparlar ve karşılarında da iyilikler görürler. Kimi insanlar ise içlerindeki kötülük tohumlarının akışına giderler ve hayatlarını da kötülükler bürür ve böylece kötülük yaptıkça etraflarında kötülük görürler.

Ne Ekersen Onu Biçersin Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bizlere Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.