Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Nasihat ve Tecrübe ile İlgili Hikaye

Aşağıda nasihat ve tecrübe ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Babam bana sevgisini hep göstermiştir. Çocukluğumdan bu yana her zaman babamla güzel vakitler geçirdik. Babam çocuklarına hep nasihat ederdi. Çünkü hayatta geç çocuk sahibi olmuştu ve hayatla ilgili de tecrübeleri oldukça fazlaydı. Kendi yaptığı hataları çocukları yapsın istemiyordu.

Köyümüzün geniş bir yaylası vardı. Yazları oraya giderdik. Serin ve temiz bir havası vardı. Orada kocaman bir ağaç vardı. Babam oraya bir salıncak kurmuştu. Salıncakta beni ve kardeşlerimi sallarken hayata dair anılarını tane tane bize anlatırdı. Aman oğlum dürüst olun, iyi biri olun ve insanlara yardım etmeyi şiar edinin derdi.

Babamın bu sözleri hiç aklımdan çıkmaz. Yıllar sonra iş yerinde yaşadığım bir olay bütün bunları ne kadar doğruymuş diye teyit etmeme neden oldu. Şirketin kapısında bir adamı iş isterken gördüm. Kılık kıyafeti düzgündü. Güvenliğe işaret ettim ve görüşmek istedim. Toplantı odasında görüştük.

Adam eşini yeni kaybetmiş ve beş çocuklu olarak kalmış. Çocuklarına bakmak için de işportacılığı bırakarak eli yüzü düzgün bir işe girmek istemiş. Ben de adama güvenlik olarak çalışabileceği söyleyince çok sevinmişti. Garibanın biriydi, yardım etmek içimden gelmişti. O gün babamı dinleyerek tanımadığım birine güvenlik işi verdim. Ama hiç pişman olmadım.

Nasihat ve Tecrübe ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yeliz dedi ki:

    selam arkadaşlar bu site cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler Nasihat ve Tecrübe ile İlgili Hikaye Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

Yorum Yaz