Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2021

Namazın Bireysel ve Toplumsal Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda namazın bireysel ve toplumsal faydaları nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Namaz farz olan bir ibadettir. Namaz insanı kötülüklerden alı koyar. Namaz kılıp da kötülük yapmaya devam eden kişinin ilk önce namazlarını düzeltmesi gerekir. Namaz için Peygamber (a.s.), gözümün nuru demiştir. Namaz dinin direğidir. Olmazsa olmazıdır. Akil ve baliğ olan her müslüman namaz kılmak zorundadır.

Namazın bireysel faydaları,

Kötülükler alı koyar, dürüstlüğü, doğruluğu öne çıkarır. Yardımseverliği, merhametli olmayı, adil olmayı, zulmü önlemeyi teşvik eder.

Namazın toplumsal faydaları,

Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olduğunu gösterir. Barış ve huzur ortamının oluşmasında etkili olur. Kardeşlik ve merhamet toplumunun oluşmasında etkilidir. Sosyolojik olarak yardımlaşma ve dayanışmayı öğütler. Suç oranının azalmasında etkili olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bhdcvdoddifif dedi ki:

  Teşekkür ederiz

 2. hacı baba dedi ki:

  Allah razı olsun namazın bireysel ve toplumsal faydaları kısa bilgi için sağ olun.

 3. Emine Kıraç dedi ki:

  İyi

 4. Emine Kıraç dedi ki:

  Güzel

 5. Zeynep dedi ki:

  Arkadaşlar namaz çok büyük ibadettir namaz kılına içinize nurluk doğar mesala camide kutluyoruz o zaman birlik beraberlik olur

  1. Anonim dedi ki:

   Evet namaz. çok. güzel

 6. caner dedi ki:

  Namazın bireysel ve toplumsak faydaları saymakla bitecek kadar değildir. Ancak bu faydaların başında müslüman toplumunun kardeşlik ve merhamet fitilini yakar. İnsanların kalbini yumuşatır ferahlatır doğruya güzele götürür.

Yorum Yaz