Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Namaz Kılarken Okunan Sureler

Namaz Kılarken Okunan Sureler Nelerdir

Ülkemizde pek çok kişi ailesinin aşıladığı İslam dinine inanmaktadır. Yani birçoğumuz Müslümandır. Biliriz ki, müslümanlığın gerektirdiği ibadetlerin başında namaz gelir. Bu yüzden sizlerle namaz dualarını paylaşacağız.

Sübhaneke; Bütün namazlarda ayakta dururken okunması gerekli duadır. Bu duanın okunma zamanı her namazın ilk rekatında iftitah tekbirinin ardındandır. Ancak ikindi namazının sünnetinde 3. rekatinin ardından kalkınca fatihadan sonra da okunur. Aynı zamanda yatsı namazının ilk sünnetinde üçüncü rekatta kalkınca fatihadan evvel okunur. Teravih namazında ise 4’er rekatlık halde kılınıyor ise üçüncü rekatte kalkınca fatihadan evvel okunur. Son olarak cenaze namazında ise birinci tekbirin ardından okunur.

Ettehiyatü; Tüm namazlarda son oturuşunda okunan bir duadır. Ancak bu dua; ikindi namazın sünnetinde ve yatsının ilk sünnetinde birinci oturuşta da okunur. Teravih namazı ise 4 rekatlık kılınıyor ise ikinci rekatın oturuşunda da okunur. Son olarak ise Cenaze namazında ikinci tekbirin ardından okunur.

Rabbena Atina ve Rabbenağfirli; Tüm namazlarda oturuşlarda Salli ve Barik dualarının ardından okunur. Vitr namazında ise Kunut Duasını bilmeyenler bu duaları okurlar. Cenaze namazlarında üçüncü tekbirin ardından okunacak duaları bilmeyenler yine bu duayı okuyabilir.

namaz

Namaz Kılarken Okunan Sureler Kısaca Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz