Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

Mutluluk hakkında kompozisyon, Mutluluk ile ilgili kompozisyonlar örnekleri uzun ve kısa

Mutluluk Konusunda Kompozisyon

Mutluluk, insanın hiçbir sıkıntı ve kederinin olmaması durumudur. Mutluluk kişinin kalbinin kuşlar gibi kanat çırpması, yüzünden kocaman bir gülümsemenin eksik olmamasıdır.Mutlu olan insan, çevresine de ışık saçar. Yaydığı pozitif enerji ile hayatımıza anlam ve güzellik kazandırır.

Bazen kazanılan bir sınav, bazen iyi bir haber, bazen sıcacık bir sevgi sözü mutlu olmamızı sağlar. Ama sebebi ne olursa olsun mutluluk, dünyanın en güzel duygusudur. Bu duygu, kişiye cesaret verir, onu alıp başka dünyalara götürür.Kişinin özgüvenini yerine getirir.

Sürekli neşeli olan, her zaman yüzü  gülen insanların çok daha uzun bir ömür sürdükleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bazı hastalıkların da kederden insana musallat oduğu halk arasında söylenegelir.

Peki ne yapmalı da mutluluğu elden bırakmamalı, mutluluk insanın elinde olan  bir şey mi?Bazen elde olmayan sebeplerle mutsuz olsak da mutluluğu bir yaşam tarzı olarak benimsemek sizin elinizde. Hayat pozitif bakın, bardağın boş değil dolu tarafını görün. Her zaman gülümserseniz hayat da size her zaman gülümser.Bunu yapabilmenin en kolay yolu ise içinde bulunduğunuz durumdan şikayet etmemektir. Düşünürseniz dünyada savaşın içinde canını kurtarmaya çalışan insanlar, Afrika’da açlıktan ölen çocuklar var. O zaman hiçbir şey için kendimizi üzmeyelim,mutlu olmak için sahip olduğumuz şeylerin değerini bilelim.

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

113 yorum

  1. Benim derslerinde biraz işeme yaradı ve öğretmen bize bugün bunu fotokopi olarak verdi altında sorular vardı ama harika hakkını veririm ama başlığı hiç merak uyandırmıyorm. Ama yinede çok güzel. Yani sevdim.☺???????

  2. çook güzel olmuş normalde hoca yasak dedi ama yinede süper böylelikle yedeklemiş oldum artık elimde iki tane var birisini kendim yazdım biriside burdaki süper ellerinize sağlık

  3. arkadaşlar bence herkes bu kompozisyon a bakarak bezerini yazsın ben öyle yaptım 100 aldım bu benim performans ödevimdi benzerni yazdım 100 aldım sizede öneririm ***emel***

  4. bak ahmet madem sen anlamadın ben anlatıyım yorumun kötü içerik içeriyor eğer bu uyarıyı anladıysan başka sitelerde böyle yorumlar yapma zaaaaa korktu bebe amele sümüğü taş ve bok arabası xd:)!!!!….

  5. çok güzel di yahaaaa ahmet misin nesin yazdığın yorumda kötü içerik içeriyor amele sümüğü ağzımı açtırma benim yoksa gelirim yanına!!!!!…. zaaaaaaa korktu bebe xd :)

  6. arkadaşlar bu yazıya son derece emek verilmiş fakat bu yazı ile ancak kendinizi kandırabilirsiniz aynı kompozisyon ödevini öğretmenim bana da verdi bn de kopya cekcektim ama birden kendimi karndırdıgımı farkettim siz bu yazıyı okuyun ancak kopya çekmeyin okudugunuzda duşunduklerinizi yazarak ödevi tamamlayın

    • Ahmet bak şimdi…kendi kendine kompozisyon yazabilirsin ama uzun yazman zor olabilir.Burada yazan kompoziyonun hepsini aynısı gibi kağıda geçirmek zorunda da değilsin.birkaç cümleyi buradan alır birkaç cümle de kendin eklersin. ve uzun bir kompozisyon haline gelir.bu kompozisyonu buraya hepsini yaz diye eklemediler zaten.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.