Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

mutlu-yasamin-sirriİnsanlar hayatları boyunca üzülürler, sevinirler, mutlu olurlar, kızgın olurlar yani bir çok duyguyu yaşarlar.

İnsanlar yaşadığı en güzel duygulardan birisi de mutluluktur. Eğer bir kişinin gözlerinin içi gülüyorsa, kalbi sanki kuş kanadı gibi çırpıyorsa o kişi mutludur işte ve mutluluk duygusu insanların yaşayabilecekleri en güzel duygudur…

İnsanlar mutlu olduklarında mutluluklarını paylaşmak isterler, içlerinden ne geçiyorsa tanıdıkları tanımadıkları kim varsa anlatmak isterler. İnsanların mutluluklarını çevrelerindeki insanlar ile paylaşması son derece önemli bir durumdur. Çünkü mutluluk bulaşıcı bir duygudur ve mutluluk paylaştıkça artan bir duygudur.

İnsanların çok istedikleri bir başarıyı elde etmeleri, çok istedikleri bir durumun gerçekleşmesi ya da özlenilen birisinin ansızın gelmesi insanların mutlu olabileceği şeylerdir. Bazen insanlar ufacık nedenlerden bile mutlu olabilmektir. Önemli olan ise her zaman olaylara pozitif yani olumlu bakabilmektir. Hayatta her şeye pozitif olarak bakmayı öğrenen ve bunu bir alışkanlık haline getiren insanlar ise aynı zamanda mutlu olmayı da öğrenmiş olan insanlardır.

Mutsuz olmak mutlu olmaktan daha kolaydır. İnsanlar her şeye olumsuz baktıklarında zaten mutsuz olacaklardır. Asıl önemli olan ise hayata hep gülümseyerek ve pozitif bakıp hayatta mutlu olmayı başarabilmektir. Böylece mutluluğumuzu çevremizdeki insanlarla paylaşarak onları da mutlu edebiliriz. Çünkü mutluluk paylaştıkça filizlenir ve daha da artar…

Mutluluk İle İlgili Yazılar Hakkındaki Yorum ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz