Mutluluk İle İlgili Hikaye Örnekleri

Bu yazımızda mutluluk ile ilgili hikaye örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Süleyman, çok kitap okuyan birisidir. İlgi alanları tarih, sosyoloji, kültür, bilim, sanat, eğitim, sağlık, teknoloji gibi alanlardır. Süleyman sürekli olarak bu alanlarla ilgili dergileri ve kitapları toplayıp, okumaktadır.

 

İlgi alanlarına ait yayınları takip etmek için internetten de araştırmalar yapmaktadır. İnternette gördüğü dergi, kitap ve gazeteleri hemen sipariş ederek okumaya başlamaktadır. Bu araştırmalarına sürekli devam ederek kendine bir kütüphane kurmak niyetindedir.

Bir gün elinin altındaki geçici kütüphaneyi düzelemeye karar verir. Kitapları alanlarına göre ayırır. Gazeteleri tek tek tarihlerine göre sıralar, dergileri tasnif eder ve zamanın nasıl geçtiğini anlamazken aklına kütüphanenin daha düzenli olması için dergi ve gazeteleri ciltletmek gelir.

Kütüphanesinin derinliğini arttırmak isteyen Süleyman, ciltleteceği dergi ve gazeteleri ayırırken, bir yandan da ciltçi bulmak için internette araştırmalar yapar. Kütüphanesinin düzenli olması Süleyman’ı her zaman mutlu etmiştir. Bu nedenle büyük bir arzuyla aramaya devam eder, bir ciltçi bulur, fiyat alır ve anlaşır.

Dergi ve gazeteleri götürür. Bir hafta süreyle ciltlenmesi için bırakır ve bir hafta sonunda alarak büyük bir mutlulukla evin yolunu tutar. Kütüphanesini itinayla düzelttikten sonra ciltli eserleri en uygun yere koyarak bütün okuduklarının gözünün önünde olması mutluluğuyla sevinir.

Bu durumu en iyi kitap okuyan anlamaktadır. Herkesin mutlu olacağı bir şey olmayan bu durum, Süleyman’ın uykularını bile kaçırmakta, okuma iştahına yeni hazlar eklemektedir. Mutluluk budur. Mutluluk okumaktır.

Mutluluk İle İlgili Hikaye Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.