Mutfak Eşyaları ile İlgili Kişileştirme Yazısı

Aşağıda mutfak eşyaları ile ilgili kişileştirme yazısı kısaca olarak ele alacağız.

Mutfağa girdiğimde garip sesler duymaya başladım. Fakat hemen duruldu. Daha sonra bu sesleri takip etmeye karar verdim. Hemen akşam olunca ışıkları açmadım ve mutfağa da bir mikrofon yerleştirerek bilgisayardan sesleri dinlemeye koyuldum.

Hayretler içinde kalmıştım. Konuşmalarından ve bugün öğle üzeri yaptığım yemekten konuşanın tencere olduğunu anladım. Çok yorulduğunu ve bir an önce yıkanmak istediğini söylüyordu. Tabaklar da yemeğin çok güzel olduğundan ama kaşık darbeleri nedeniyle her yerlerinin ağrıdığından bahsediyordu. Bardaklar da hep yarım kalmaktan şikayet ediyordu.

Dinledikçe hem hayret ediyor hem şaşırıyor hem de kendi halimize acıyordum. Kaşıklar ve çatallar da hep birlikte ve bir arada durmaktan çok mutlu olduklarını söylüyorlardı. Duvarın bitişiğinde bulunan masa da her şeyi taşımaktan ve bütün yükü çekmekten şikayet ediyordu.

Bulaşık makinesi halinden memnun temizlenmesi gerekenler varsa basayım suyu diye gülüyordu. Fırın da çok sıcak olduğundan şikayet ederek keşke camı açık unutsalar diye hayıflanıyordu. Bütün bu dinlediklerimi bilgisayara kaydettim. Ertesi sabah ev ahalisine dinlettim. Herkes çok şaşırdı ve hayret ettiler. kimi korktu, kimi güldü.

Bundan sonra yediğinize içtiğinize dikkat edin, asla israf etmeyin, bulaşıkları ortada bırakmayın ve her şeyi yerine koyun diye çocuklara da nasihatler ettim. Herkesin dünyası değişmişti.

Mutfak Eşyaları ile İlgili Kişileştirme Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.