Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Müslüman’ın Allah’a (C.C.) ve Kur’an-ı Kerim’e Karşı Görevleri Nelerdir? Maddeler Halinde Yazınız.

Aşağıda Müslüman’ın Allah’a (c.c.) ve Kur’an-ı Kerim’e karşı görevleri nelerdir maddeler halinde yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Müslümanlar, İslam dinine teslim olmuşlardır. Allah’a ve resulüne iman etmişlerdir. Müslümanların Kur’an-ı Kerim’e ve Allah’a karşı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Müslümanların hayatında Allah, her şeyin önünde ve üstündedir. Allah’ın rızasını kazanmak tek hedeftir.

Müslümanların Allah’a karşı görevleri, ibadetlerin yerine getirilmesi, emir ve yasaklara da uyulmasıdır. Müslümanların Kur’an-ı Kerim’e karşı görevleri sürekli olarak okumaları, gerekirse ezberlemeleri, hakkını vererek okumaları şeklindedir.

Müslümanların hayatında Allah ve Allah’ın kelamı olan Kur’an-ı Kerim, en saygıdeğer unsurlar olarak bulunmaktadır. Müslümanlar Allah’ın rızasını kazanmak için iyilik ve doğruluk peşinde koşarlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nehir dedi ki:

    kısa sade beğendim, Müslüman’ın Allah’a (C.C.) ve Kur’an-ı Kerim’e Karşı Görevleri Nelerdir? Maddeler Halinde Yazınız. ödevim vardı, Kayseri okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz