Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

Müminin Allah’ın Rızasını Kazanmak İçin Kulluk Görevini Yerine Getirmesi, Emirlerine Uyması ve Yasaklarından Kaçınması Nedir?

Aşağıda müminin Allah’ın rızasını kazanmak için kulluk görevini yerine getirmesi, emirlerine uyması ve yasaklarından kaçınması nedir kısaca olarak ele alacağız.

Mümin, iman etmiş olan ve elinden dilinden emin olunan kişi anlamına gelmektedir. Müminin Allah’ın rızasını kazanmak için kulluk görevini yerine getirmesi gerekir. Kulluk görevlerini yerine getirmek için İslami olarak bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Her ibadet için farklı şartlar da bulunmaktadır.

Müminin Allah’ın rızasını kazanmak için kulluk görevini yerine getirmesi emirlerine uyması ve yasaklarından kaçınması ibadet olarak tanımlanmaktadır. İbadet etmek için vakit, mekan, temizlik oldukça önemlidir. İbadet etmek, Allah’a kulluğun bir gereği olarak yerine getirilmektedir. Allah’ın rızasını kazanmak cennete girmek anlamına gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Şule dedi ki:

    kısa sade beğendim, Müminin Allah’ın Rızasını Kazanmak İçin Kulluk Görevini Yerine Getirmesi, Emirlerine Uyması ve Yasaklarından Kaçınması Nedir? ödevim vardı, Tekirdağ okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz